Staň se designerem vlastního billboardu!

Staň se designerem vlastního billboardu!
Sdílej
 
Jak se soutěžilo s pery značky Pilot.

 

Celé léto, přesněji od 1. června do 5. září 2015 měli spotřebitelé možnost soutěžit se značkou Pilot respektive s pery Pilot z řady FriXion. V průběhu soutěže vybrali svým hlasováním spotřebitelé 14 výherců z České republiky a 14 výherců ze Slovenska, kteří získali tzv. týdenní výhry. Z více jak tisícovky obrázků nahraných na soutěžní microsite vybrala na konci soutěže odborná porota po 13 výhercích hlavních výher z obou zemí. Z těchto třináctí pak pět nejlepších soutěžních návrhů získalo svoji outdoorovou realizaci na billboardu.

České obchodní zastoupení značky Pilot, společnost Václav Čížek, s.r.o., ve spolupráci s agenturou phd, a.s. zorganizovalo spotřebitelskou soutěž Staň se designerem vlastního billboardu!

 

 

Princip soutěže byl poměrně jednoduchý. Spotřebitel si zakoupil gumovací pero Pilot FriXion, se kterým nakreslil svůj soutěžní obrázek. Poté stačila jen registrace na soutěžní microsite www.nakreslito.cz/ www.nakreslito.sk a nahrání návrhu popř. návrhů. Při nahrávání obrázku autor do návrhu ještě umístil obrázek pera Pilot FriXion.  Návrh prošel schvalovacím procesem a objevil nejpozději do 48 hodin v galerii. Po každým návrhem bylo umístěno jméno či nickname autora a nezbytné ikonky pro hlasování pro soutěžní návrh, „lajkování“ a možnost sdílení prostřednictvím sociálních sítí.

 

 

Právě pomocí hlasování bylo vybráno 14 týdenních výherců v České republice a na Slovensku. Aby každý z účastníků měl stejné šance, startovalo týdenní hlasování vždy od „nuly“. Semifinále a finále soutěž probíhalo již jiným způsobem, neboť návrhy v soutěži posuzovala odborná porota složená z odborníků na grafiku a zástupců společností Václav Čížek s.r.o. a pdh, a,s. Ta měla opravdu nelehký úkol, protože vybírala z více jak tisícovky nahraných obrázků. Nakonec se shodla na 13 výhercích věcných cen vybraných z portfolia populární značky Vans a longboardů. Z těchto 13 výherců pět nejlepších návrhů bylo realizováno na outdoorových plochách po celé České a Slovenské republice.

Celkově organizátory potěšil velmi vysoký zájem o soutěž. Je však nutné dodat, že soutěž byla podpořena jak TV reklamou, tak online a offline kampaní. Již nyní, tedy měsíc po uzávěrce soutěže, však přicházejí dotazy, zdali bude soutěž mít nějaké pokračování. A to je opravdu pozitivní zpráva pro pořadatele.

 

 

Společnost Pilot byla založena roku 1918 pány Ryosuke Namikii a Masao Wada. Původně společnost nesla jméno The Namiki Manufacturing Company. V roce 1938 byla přejmenována na The Pilot Pen Co., Ltd., a své současné označení Pilot Corporation nese společnost od roku 1989. Moderní jméno odkazuje na desetiletí tvořivosti, inovace a designu, což zajistilo značce PILOT pozici mezi světovými lídry v oblasti psacích potřeb.

Na českém trhu figuruje značka PILOT od roku 1995.

Od založení až do současnosti společnost nikdy nepřestala s inovací a stále přináší nové prostředky, kterými posunuje vpřed technologii psacích potřeb.
Psací potřeby PILOT jsou dobře známy především díky své vysoké kvalitě a komfortu při jejich používání. Díky velmi vysokému stupni inovace a průmyslové odhodlanosti, uvedla společnost PILOT na trh postupně několik technologií, které naprosto změnily trh psacích potřeb.

 

 

Tím, že Pilot naslouchá svým zákazníkům, bylo možné vytvořit nové standardy z hlediska komfortu: uvedení rollerů s tekutým inkoustem, gelových rollerů a výrobku FriXion - rolleru s termosenzitivním inkoustem, který si oblíbili lidé na celém světě. Jedinečný METAMO inkoust použitý ve výrobcích řady FriXion, mizí a znovu se objevuje v závislosti na teplotě. Další špičkovou technologií Pilot je výsuvný hrot u plnicího pera. Jedná se o zcela inovativní koncept psaní, plnicí pero Capless s výsuvným hrotem je jediné svého druhu na světě. Těsnost je zajištěna miniaturní kovovou svorkou, která je stejně diskrétní jako spolehlivá. Hrot tedy zůstává v uzavřeném prostředí bez rizika úniku inkoustu nebo jeho vysychání.

Na základě rozsáhlých odborných znalostí a moderních výzkumů dnes PILOT vyrábí plnicí pera, mikrotužky, kuličková pera, popisovače, rollery a řadu dalších psacích potřeb. Mnozí jiní výrobci jsou závislí na různých dodavatelích základních částí, ale produkty PILOT jsou vyráběny od začátku až do konce výhradně za použití vlastních komponent, které prochází přísnou kontrolou kvality.


Nahlédněte do ABC 22

Nahlédněte do ABC 22

První plakát na nové pokračování Harryho Pottera

První plakát na nové pokračování Harryho Pottera

Bojkot Star Wars: Komu vadí noví hrdinové

Bojkot Star Wars: Komu vadí noví hrdinové

 

Hry