Pro velký zájem návštěvníků jsme se rozhodli prostor festivalu zvětšit. Hostovat budeme nejen v budově Národního zemědělského muzea, ale nově i v budově Národního technického muzea. Díky tomu budete mít možnost navštívit expozice obou muzeí naráz.

Těšit se můžete na bohatý a hravý program časopisu ABC. Chybět nebude stage se zajímavými hosty, interaktivní stánky partnerů, obří kreativní zóna pro tvořivé a na své si přijdou i ti, které baví počítačové hry a virtuální realita. Opět na vás bude čekat vědomostní hra s tombolovým lístkem za odměnu. Už teď máme připraveno více než 100 výherních cen.

A na jakou novinku se nejvíce těšíme my? Na setkání s „živým“ mládětem Tyrannosaura rex a kamion FABLAB plný 3D tiskáren.

Ale je toho mnohem víc. Sledujte Ábíčko a náš web. Budeme vás informovat.

Za celý tým ábíčka vás zdraví šéfredaktor Zdeněk Ležák.

Foto Foto

O FESTIVALU

Festival ABC je dvoudenní zábava pro celou rodinu v prostorách Národního zemědělského muzea v Praze na Letné. Ábíčko je časopis pro zvídavé děti, které se nebojí žádného dobrodružství. A přesně takový je i náš festival! Pro všechny hravé děti i dospělé jsme připravili spoustu hraní ve vnitřních i venkovních prostorách muzea. Vyzkoušíte si RC hračky, virtuální realitu i vědecké experimenty, naučíte se skládat roboty, vyrábět sliz nebo kreslit komiksy. Staňte se archeologem, herním vývojářem, kouzelníkem, naučte se střílet z luku nebo procestujte svět trabantem. Čekají na vás i sportovní disciplíny a vědomostní úkoly, díky kterým poznáte každý kout muzea. Pro všechny děti je připravena soutěžní trasa a 3x denně tombola o spousty zajímavých cen. Na pódiu časopisu ABC bude během celého festivalu probíhat pásmo zajímavých přednášek. Nezapomínáme ani na nejmenší, pro které máme připravený speciální koutek se Sluníčkem a Mateřídouškou. Přijďte za námi na Letnou, nebudete litovat!

Ohlédnutí za ročníkem 2019

Festival Páni kluci v Národním zemědělském muzeu byl splněným snem pro všechny zúčastněné. Nejen, že velcí i malí, holky a kluci, rodiče a prarodiče měli možnost zažít neopakovatelné situace, navíc mohla celá redakce časopisu ABC prezentovat své spolupracovníky, kolegy a partnery. Pro ty byl festival hraní a zážitků vzrušujícím překvapením – zájem tisíců a tisíců návštěvníků s nadšením v očích je nadchnul a stejně jako my na akci stále vzpomínají. Podívejte se, jaké to bylo na fotkách a videu a nezapomeňte – příští rok se uvidíme na druhém ročníku již v dubnu 2019!

Zobrazit celou galerii

Video z roku 2019

Archiv

Zobrazit celou galerii

Video z roku 2018