Festival ABC 2020 byl zrušen!

Dva úspěšné ročníky Festivalu ABC nám ukázaly směr pro přípravu třetího ročníku v roce 2020. Hodně jsme se těšili a přípravám věnovali více než půl roku. Plánovaný květnový termín nám ale neočekávaně zrušila pandemie viru Covid-19. Optimisticky jsme tedy termín přesunuli na září, ovšem následoval jeden problém za druhým. V polovině června už nám bylo jasné, že pokud kvůli zpřísněným hygienickým opatřením nechceme víkendový festival pro tisíce lidí vyměnit za komorní akci pro pár set návštěvníků, budeme se muset s myšlenkou na Festival ABC 2020 rozloučit. Věřím, že jsme se rozhodli správně a že úsilí, které jsme věnovali přípravě letošního ročníku, zúročíme v příštím roce. Covide, ne aby tě napadlo zase zlobit!

Festival ABC 2021 proběhne opět v jarním termínu. Datum a místo včas zveřejníme. A tentokrát si to opravdu užijeme. Těšíme se na vás.

Za celý tým ábíčka vás zdraví šéfredaktor Zdeněk Ležák

Foto Foto

O FESTIVALU

Festival ABC je dvoudenní zábava pro celou rodinu v prostorách Národního zemědělského muzea v Praze na Letné. Ábíčko je časopis pro zvídavé děti, které se nebojí žádného dobrodružství. A přesně takový je i náš festival! Pro všechny hravé děti i dospělé jsme připravili spoustu hraní ve vnitřních i venkovních prostorách muzea. Vyzkoušíte si RC hračky, virtuální realitu i vědecké experimenty, naučíte se skládat roboty, vyrábět sliz nebo kreslit komiksy. Staňte se archeologem, herním vývojářem, kouzelníkem, naučte se střílet z luku nebo procestujte svět trabantem. Čekají na vás i sportovní disciplíny a vědomostní úkoly, díky kterým poznáte každý kout muzea. Pro všechny děti je připravena soutěžní trasa a 3x denně tombola o spousty zajímavých cen. Na pódiu časopisu ABC bude během celého festivalu probíhat pásmo zajímavých přednášek. Nezapomínáme ani na nejmenší, pro které máme připravený speciální koutek se Sluníčkem a Mateřídouškou. Přijďte za námi na Letnou, nebudete litovat!

Ohlédnutí za ročníkem 2019

Festival Páni kluci v Národním zemědělském muzeu byl splněným snem pro všechny zúčastněné. Nejen, že velcí i malí, holky a kluci, rodiče a prarodiče měli možnost zažít neopakovatelné situace, navíc mohla celá redakce časopisu ABC prezentovat své spolupracovníky, kolegy a partnery. Pro ty byl festival hraní a zážitků vzrušujícím překvapením – zájem tisíců a tisíců návštěvníků s nadšením v očích je nadchnul a stejně jako my na akci stále vzpomínají. Podívejte se, jaké to bylo na fotkách a videu a nezapomeňte – příští rok se uvidíme na druhém ročníku již v dubnu 2019!

Zobrazit celou galerii

Video z roku 2019

Archiv

Zobrazit celou galerii

Video z roku 2018