Vážení fanoušci ABC Festivalu,
s obrovskou lítostí Vám musíme sdělit, že letošní ročník, tedy ABC Festival 2021, musíme s ohledem na dění kolem pandemie covid-19 zrušit.

Protože se naše rodinná zábavní akce, na které očekáváme vysokou návštěvnost, koná i ve vnitřních prostorách, a zaznamenáváme nárůst některých covid variant, které ohrožují také dětskou a teenagerskou populaci, nemůžeme si vzít na svědomí, že bychom Vaše děti, potažmo rodiny, vystavili jakémukoliv riziku na zdraví, ale také na komfortu. Festival ABC je přece o nespoutané a zvídavé zábavě, o dobrodružství a hlavně hraní.

Chceme podpořit vizi, že se naše ratolesti vrátí po prázdninách, v měsíci září, do škol, bez limitů. A uděláme pro to cokoliv. A proto jsme se s těžkým srdcem rozhodli letošní ročník zrušit. Vše Vám vynahradíme s ročníkem 2022, slibujeme. Právě teď pracujeme na výběru nového termínu. Doufáme, že v mezičase zůstanete věrnými fanoušky ABC časopisu, a zažijete přes léto i po něm skvělé příběhy právě (a alespoň) s obsahem, který jsme pro vás v Ábíčku nachystali.

Za celý tým ABC,
Zdeněk Ležák

Foto Foto

O FESTIVALU

Festival ABC je dvoudenní zábava pro celou rodinu v prostorách Národního zemědělského muzea v Praze na Letné. Ábíčko je časopis pro zvídavé děti, které se nebojí žádného dobrodružství. A přesně takový je i náš festival! Pro všechny hravé děti i dospělé jsme připravili spoustu hraní ve vnitřních i venkovních prostorách muzea. Vyzkoušíte si RC hračky, virtuální realitu i vědecké experimenty, naučíte se skládat roboty, vyrábět sliz nebo kreslit komiksy. Staňte se archeologem, herním vývojářem, kouzelníkem, naučte se střílet z luku nebo procestujte svět trabantem. Čekají na vás i sportovní disciplíny a vědomostní úkoly, díky kterým poznáte každý kout muzea. Pro všechny děti je připravena soutěžní trasa a 3x denně tombola o spousty zajímavých cen. Na pódiu časopisu ABC bude během celého festivalu probíhat pásmo zajímavých přednášek. Nezapomínáme ani na nejmenší, pro které máme připravený speciální koutek se Sluníčkem a Mateřídouškou. Přijďte za námi na Letnou, nebudete litovat!

Ohlédnutí za ročníkem 2019

Festival Páni kluci v Národním zemědělském muzeu byl splněným snem pro všechny zúčastněné. Nejen, že velcí i malí, holky a kluci, rodiče a prarodiče měli možnost zažít neopakovatelné situace, navíc mohla celá redakce časopisu ABC prezentovat své spolupracovníky, kolegy a partnery. Pro ty byl festival hraní a zážitků vzrušujícím překvapením – zájem tisíců a tisíců návštěvníků s nadšením v očích je nadchnul a stejně jako my na akci stále vzpomínají. Podívejte se, jaké to bylo na fotkách a videu a nezapomeňte – příští rok se uvidíme na druhém ročníku již v dubnu 2019!

Zobrazit celou galerii

Video z roku 2019

Archiv

Zobrazit celou galerii

Video z roku 2018