Olympijský test

Sdílej

Vzpomínky na Atlantu 1996

1. Stolní tenista Petr Korbel skončil: a) v osmifinále b) v semifinále c) čtvrtý 2. Nejúspěšnější Evropan byl: a) Waldner b) Rosskopf c) Saive 3. Kdo získal pro ČR medaili ve střelbě? a) nikdo b) M. Januš c) Račanský 4. Kolikátí skončili vodní slalomáři Šimek - Rohan? a) 2. b) 3. c) 4. 5. Která země vyhrála fotbalový turnaj mužů? a) Brazílie b) Španělsko c) Nigérie 6. Která země vyhrála fotbalový turnaj žen? a) USA b) Čína c) Norsko 7. Který z těchto sportů nevyhrálo USA v kategorii mužů? a) baseball b) basketball c) softbal 8. Ve kterém sportu získali Nizozemci titul? a) vodní pólo b) pozemní hokej c) házená 9. Lyžařka Kateřina Neumannová se zúčastnila OH jako cyklistka: a) na dráze b) na silnici c) na horském kole