Heliodisplay vytváří virtuální obrazy ve vzduchu

Sdílej
 
Společnost IO2 Technology představila nový prototyp zobrazovacího zařízení, nazvaného Heliodisplay. Jak už název napovídá, jedná se o zvláštní promítačku, která obrazy místo na plátno promítá do okolního vzduchu tak, že se před vámi zjeví až metr velký poloprůhledný dvojdimenzionální obraz.

Chad Dyner, absolvent Massechusettského technologického institutu pracuje společně s dalšími vědci ze společnosti IO2 Technology již jistou dobu na zvláštním zařízení, které promítá do okolního vzduchu obraz jako klasická promítačka na plátno. Před nedávnem byl představen poslední prototyp přístroje nazvaného Heliodisplay.

Foto
Detaily procesu, jakým výsledný obraz vzniká, společnost i vývojáři tají, zveřejněno bylo pouze to, že jakási "tajná substance" uvnitř zařízení nasaje vzduch, změní určitým způsobem jeho vlastnosti a opět ho vyfoukne zpět. Jestli se však jedná o chemickou nebo elektrickou reakci, či dokonce zcela něco jiného, se zatím nedozvíme. Heliodisplay může být také interaktivní, a tak může sloužit i jako ovládací zařízení.

Poslední prototyp dokáže zobrazit i metr velký obraz, který má však stále slabou kvalitu, což přiznávají i výrobci a hodlají tento systém dále zlepšovat. V budoucnu by takovýto přístroj měl najít využití jak ve vojenské, tak i komerční oblasti.

 

Články odjinud