Jak se vyznat v kartách Pokémon

Jak se vyznat v kartách Pokémon
Sdílej
 
Když dostanete poprvé do ruky karty s pokémony, budete si nejspíš říkat, že vyznat se v takové záplavě čísel a popisků je nadlidský úkol.

Nejoblíbenejší Pokémoni našich hráčů

Nejoblíbenejší Pokémoni našich hráčů

 

 

Ve skutečnosti stačí si osvojit základní principy hry a jednotlivé symboly budete chápat zcela samozřejmě. Nejprve se podívejme, jaké jsou typy karet, ze kterých si hráči můžou sestavit balíček. Existují tři základní. Nejoblíbenější jsou samozřejmě kartičky se samotnými Pokémony.

Druhým typem karet jsou energie. Pomocí nich dáváte Pokémonům potřebnou sílu k útoku. Ta se odvíjí podle toho, kolik energií k jednotlivým příšerkám přiřadíte. Měli by barevně korespondovat s vašimi Pokémony.Třetím a posledním jsou trenéři. Na rozdíl od energií a Pokémonů se dá hrát i bez nich, ale jsou to právě oni, kteří můžou obrátit hru naruby a dát vyniknout hráčům, kteří mají třeba slabší karty, ale promyšlenou techniku. Umožňují třeba prohlédnutí balíčku, nečekané vyložení nějaké karty a jiné jednorázové finty, které vás můžou ve správný moment vytáhnout z bryndy.Pokémon: Jak se hrajou karty s příšerkami?

Pokémon: Jak se hrajou karty s příšerkami?

Comic Con: V pokračování Supermana bude i Batman!

Comic Con: V pokračování Supermana bude i Batman!

Všechny barvy Pokémonu

Všechny barvy Pokémonu

 

Klíčová slova:
pokemon
 

Články odjinud