6 velice zajímavých věcí o Velké šestce

6 velice zajímavých věcí o Velké šestce
Sdílej
 
První nefalšovaný digitální animák od Marvelu s úplně neznámými hrdiny? Tak teď je poznáš!

 

 

1. Film se odehrává v alternativní budoucnosti

Obrovské zemětřesení v roce 1906 zničilo celé město San Francisko. Na nohy ho znovu postavili japonští přistěhovalci, kteří použili speciální technologie, jež během seismické činnosti umožňují pohyb a flexibilitu budov. Protože architektura spojuje americké a japonské prvky, město se přejmenovalo na San Fransokio (název vznikl spojením jmen měst San Francisko a Tokio). A teď v něm žijí hrdinové Velké šestky.

2. První animák od Marvelu není (tak úplně) podle komiksu

Velká šestka je sice inspirovaná komiksy od Marvelu, ale když byste si je přečetli (v češtině zatím bohužel nejsou dostupné), našli byste spoustu odlišností. Celým prvním bodem našeho seznamu 6 velice zajímavých věcí o Velké šestce počínaje a složením týmu konče. Změna je život, takže to nakonec vůbec nevadí. Velká šestka je každopádně prvním animovaným filmem od Marvelu – protože vznikla ve studiích firmy Disney, která Marvel vlastní.

 

Drsná Velká šestka? Super hrdinové vypadají v komiksech od Marvelu jinak

Drsná Velká šestka? Super hrdinové vypadají v komiksech od Marvelu jinak


3. Ostatní super hrdinové jsou fuč

Přestože Marvel se proslavil setkáváním různých super hrdinů v jednotném filmovém vesmíru, ve Velké šestce žádného Iron Mana, Thora, Captaina Ameriku – prostě nikoho z Avengers, nečekejte. Velká šestka se odehrává v samostatném světě...

4. Stan Lee je věčný a ani tady nechybí

...ale ani tak v ní nechybí legendární komiksový autor Stan Lee, který vymyslel celou řadu slavných super hrdinů a mihnul se v různých mini roličkách v jejich filmech. Stan Lee je prostě všudypřítomný a věčný:

 

Zemřel Stan Lee: Génius Marvelu - video se všemi filmy

Zemřel Stan Lee: Génius Marvelu - video se všemi filmy

 

5. Zákaz X-Menů

Dva důležití hrdinové z původní Velké šestky ve filmu chybí. Jsou to Sunfire a Silver Samurai, kteří patří mezi postavy známé z příběhů X-Menů. Na ty vlastní autorská práva filmové studio Fox, a tak se Marvel/Disney museli obejít bez nich.

6. Nemusí to být až takové sci-fi

Nafukovací vinylová hmota, z níž je stvořený filmový hrdina Baymax, je inspirovaná skutečnými pokroky v moderní robotice, kterých dosáhly na univerzite Carnegie Mellon. Předobrazem Baymaxovy tváře se naopak stal tvar tradičního japonského zvonu Suzu.

 

A nakonec: Nechejte si poradit a neodcházejte z kina hned, jak se rozjedou titulky! Jak je u filmů od Marvelu dobrým zvykem, ani ve Velké šestce nechybí závěrečná titulková scéna.


Velká šestka je v kinech od 15. 1.

 

 

Velká šestka osobně! Video profily neobvyklých super hrdinů

Velká šestka osobně! Video profily neobvyklých super hrdinů

Avatar má zpoždění: Na druhý díl si ještě počkáme

Avatar má zpoždění: Na druhý díl si ještě počkáme

Soutěž o triko, batoh, figurky a lístky do kina s Velkou šestkou

Soutěž o triko, batoh, figurky a lístky do kina s Velkou šestkouKlíčová slova:
marvel, film, velka, sestka
 

Články odjinud