Dva týdny v komiksu 19. – 30. 3. 2007

Sdílej
 
I letos se uskuteční bratislavský Comics Salón. Odstartoval nový webový magazín www.komiksarium.cz. Režisér Guillermo del Toro se chystá zfilmovat Tarzana.

COMICS SALÓN 2007 BUDE
I letos se uskuteční bratislavský Comics Salón. Již čtvrtý ročník proběhne opět v areálu SÚZA ve dnech 14. až 16. září 2007. Komiks.cz bude stejně jako loni mediálním partnerem festivalu a proto se můžete těšit na aktuální informace o jeho přípravě i reportáže z vlastního průběhu akce.
Dále čtěte: Comics Salón 2006.

DEL TORO PLÁNUJE TARZANA

Režisér Guillermo del Toro se chystá zfilmovat Tarzana. Rozhovor s ním nejen na toto téma si můžete přečíst zde. (Zdroj: Týdeník A2)

WLO O KOMIKSOVÝCH ROMÁNECH

Březnové číslo časopisu World Literature Online se zaměřuje na komiksové romány. Najdete v něm například profil kreslíře Joe Sacca, definici komiksového románu od Eddieho Campbella, ale také ukázku z románu The Bastard of Istanbul turecké spisovatelky Elif Safakové. ((Zdroj: Týdeník A2)

2. 4. STARTUJE NOVÉ KOMIKSÁRIUM

Začátkem týdne jsme informovali o novém webovém magazínu. Teď už je jasné, že se jedná o magazín staronový, jelikož na adrese www.komiksarium.cz se 2. dubna objeví rozšířená, přepracovaná, zdokonalená – zkrátka nová verze zpravodajského Komiksária známého z www stránek fanzinu Zkrat.

ČTĚTE NA KOMIKS.CZ OD 19. 3. DO 30. 3. 2007

Stručný přehled článků na Komiks.cz v tomto týdnu:
Smrt kapitána Ameriky
Anketa o stavu českého komiksu
Rozhovor s M. R. Lavinem
Profil režiséra Joela Schumachera
Sedmý díl teorie Tintin a etnocentrismus
Recenze 1. dílu Persepolis
Recenze komiksového Jánošíka
Všechny recenzované české tituly je možné zakoupit ZDE.

 

Články odjinud