Mobil v kapse

Mobil v kapse
Sdílej
 

Driv3r

Java hra


Třetí díl Drivera se nejprve dočkal značné kritiky na konzolích, poté o něco příznivějšího přijetí na PC a nyní směřuje též na mobilní telefony.
Foto
Omezené možnosti kapesních přístrojů však z mobilního Driv3ra udělaly poněkud odlišnou hru. Jeho autoři - společnost Sorrent - se rozhodli pro zpracování "top-down", tedy pohled shora ve stylu, který velmi připomíná první díl legendárního GTA. Herní náplň mobilního Driv3ra zůstává své velké předloze věrná - vaším úkolem je plnit mise v autech i bez nich, užijete si převážně honičky, přestřelky či úniky. Podporovány jsou vybrané telefony značek Alcatel, Nokia, Sharp a Sony Ericsson.

Kde: http://games.eurotel.cz
Za kolik: 46 Kč
Testováno na: Nokia N-GageSiemens M75


Siemens zůstává jako jediný výrobce věrný řadě odolných "outdoor" mobilů, tedy přístrojů, které si snáze poradí s pády či nárazy, prachem a
Foto
vlhkostí. Zatímco dříve dodávala podobné přístroje také Nokia či Ericsson, dnes mají zájemci o mobil, který něco vydrží, volbu značně zúženou.
To však neznamená, že by Siemens svého dominantního postavení zneužíval. Naopak, uvádí na trh nové, lépe vybavené modely, čehož důkazem je i M75, který spojuje dovednosti a možnosti manažerských či "skorochytrých" telefonů se sice nepříliš sexy, ale zato značně odolným zpracováním. M75 vychází z modelu CX75 - funkce a vlastnosti jsou tedy velmi podobné, povrchové zpracování vedle tradičního plastu kombinuje také gumu a kov. Přesto se zdá, že Siemens poněkud polevil a M75 je o poznání civilnější než předchozí M65 (ten měl masivní kovový rám a gumové krytky byly zpracovány o něco lépe) - jeho rozměry a váha proti staršímu modelu narostly, i když pouze mírně (zhruba o 1-2 milimetry v každém směru a 6 gramů na váze).
Displej má stále rozlišení 132 x 176 bodů, zobrazí 262 tisíc barev, baterie s kapacitou 750 mAh by měla nabídnout 250 hodin v pohotovosti či 5 hodin hovoru. Kamera vybavená gumovou krytkou je umístěna klasicky na zadní straně telefonu - její rozlišení je obstojných 1,3 megapixelu. Přestože je tribandový telefon vybaven mnoha funkcemi, jako je push-to-talk (zmáčkni a mluv), MP3 přehrávačem podporujícím také formát AAC+ (hudbu lze uložit na karty RS-MMC), samozřejmými Java hrami a Bluetooth rozhraním, chybějí mu dvě podstatné "drobnosti": hlasové vytáčení a ovládání a podpora EDGE.
Přestože nemá mezi odolnými mobily konkurenci, nabízí Siemens M75 při ceně okolo 9000 Kč velmi solidní výbavu. Hledáte-li přístroj, který neohrozí kdejaký pád či škrábanec, je M75 ideální volbou.

-luc


MŮJ NÁZOR


Kristýna, 10 let

Mobil s foťákem bych moc chtěla, ale rodiče říkají, že to je nanic. V tom mají asi pravdu, ale zase je to pěkný. Chtěla bych nový telefon a je mi vlastně jedno jaký, jen ne nějakou starou křapku.