Cesta kolem světa za 80 dní

Cesta kolem světa za 80 dní
Sdílej
 
Jmenujete se Oliver Lavisheart, pocházíte z bohaté rodiny, rodiče vám nikdy moc nerozuměli a teď vás ještě tlačí do svatby.

Foto
Naštěstí máte strýčka trochu střeleného vynálezce, který se vsadí, že Willy Fogg nebyl zase až takový machr a cesta kolem světa za 80 dní je hračka. Úkol dokázat to ale nechá velkoryse na vás a ještě cestou musíte najít čtyři jeho vynálezy a dokázat, že je opravdu vyrobil.

Takhle nějak vypadá fabule netradiční adventury na motivy stejnojmenného románu od Julese Verna. Ve hře máte možnost neomezeného pohybu připomínající GTA nebo Mafii, a když vás po cestě netlačí čas (to se vám stane jen v prvním levelu), můžete se procházet po městě, klábosit s trhovníky, tuláky, velbloudy a mezitím plnit různé dobrovolné úkoly.


Ze hry do reality

Kolem světa za 14 dní


Asi nejznámějším moderním dobrodruhem byl vzduchoplavec, námořník a lovec rekordů Steve Fossett. Cestu kolem Země podnikl mnohokrát a ve všelijakých dopravních prostředích. Nejslavnější je jeho sólo přelet v balonu z roku 2002, kdy Zeměkouli obletěl za 14 dní, 19 hodin a 50 minut. Na svoji vášeň Fossett zřejmě doplatil a naposledy byl viděn 3. září 2007, když odlétal obhlédnout Nevadskou poušť. Jeho tělo ani letadlo se dodnes nenašlo.



Destinace

• Káhira

Foto

Jelikož během cesty kolem světa musíte najít čtyři strýčkovy vynálezy, odehrává se vaše dobrodružství ve čtyřech městech. První zastávkou je egyptská metropole Káhira. Tam si kromě vedra užijete práci archeologa (co taky v Egyptě dělat jiného), vypořádáte se s vykradači hrobek a připravte se na jedno velké dilema. Je lepší velbloud, motorová tříkolka, nebo létající koberec?

• Bombaj

Foto

Hurá do Indie, kde vás čeká další velký úkol - vykoupat slonici. Pak už si budete užívat míchání drinků za barem výletního parníku. Zase taková pohoda to ale nebude. Aby vás parník dopravil až do Japonska, budete muset opravit nějakou tu plachtu nebo vyspravit trhlinu v trupu lodi.

• Jokohama


V Japonsku budete muset vyhledat strýcův patent na hydraulické podstavce, které chrání domy před zemětřesením, tradičním obveselením Japonců. Taky pobudete chvilku v cele s kostlivcem a s malířem želvích krunýřů. Ve vězení toho moc nezmůžete, takže je lepší zmizet, zabránit politickému převratu v císařství a pak vzducholodí hurá do Ameriky.
Foto

• San Francisco

Ani na poslední zastávce nebude nouze o vzrušení a legraci. Indiánský náčelník Žirafa vás vyzkouší v těžké zkoušce ve střelbě bramborami, v městské knihovně vyzvednete patent na poslední strýcův vynález a pak už jenom chytit vzducholoď, přestoupit na bárku, jejíž palubu budete muset rozštípat a prkna použít jako náhradní palivo, a Londýn už je na dosah ruky. Stihnete to?