I učitel má narážky na moji silnou kamarádku

Ahoj Mourrisone, já mám kamarádku, který všichni říkají špeku. Pak když máme třeba tělocvik, učitel ji třeba nechá šplhat a ona se fakt snaží, ale nejde jí to. Noa  on potom dělá obličeje. Jak jí můžu pomoct? Klárka, 11 let

Odpověď

Ahoj Klárko, ze všeho nejdřív ti chci poděkovat za to, že se o svoji kamarádku takhle staráš. Je vidět, že ji máš ráda a že ti na ní záleží. Co se týká posmívání kamarádů, bude fajn, když se kamarádky pokaždé zastaneš a pokud to nezabere, zkuste si narážek nevšívat. Já vím, že je to hodně těžké, nechat se urážet a nic s tím nedělat, ale posměváčci často čekají právě na to, jaká bude odezva. A když nic nepřijde, najdou si zanedlouho jinou oběť. Horší je to s panem učitelem. Ten by měl být především podporou a oporou tvé kamarádky a ne ji ještě srážet. Být tebou, řekla bych o všem vaší třídní učitelce. Ona by mohla s tělocvikářem promluvit, aby si dal větší pozor, jak se bude tvářit a chovat. Učitelé by si v žádném případě neměli dovolit takové chování. Když nepomůže domluva u třídní učitelky, svěř se svým anebo kamarádčiným rodičům. Mourrison

Sdílej