Mám pocit, že jsou všichni kolem mě hloupí
Ahoj Mourrisone, potřebuju ti něco říct. Bude mi brzy patnáct a mám IQ 135. Když se s někým bavím, tak mám pocit, že je hloupý. Taky nemám žádný kamarády. Vlastně ani nevím, o čem bych si s nima povídal. Lukáš
Odpověď
Ahoj Lukáši, gratuluji, máš opravdu vysoké IQ a věřím, že toho hodně víš a znáš. Ale musím tě uklidnit, že spousta lidí kolem tebe – troufnu si říct, že většina - nejsou hloupí. I když nemají takové vědomosti a znalosti jako ty, mají třeba zkušenosti, které jsou nepřenositelné anebo jsou starší a mají, a tudíž toho víc zažili. Je pravda, že mezi svými vrstevníky a spolužáky vynikáš, a tak by sis mohl najít kamarády v MENSE (seskupení lidí s vysokým IQ) anebo mezi staršími. U svých spolužáků můžeš bodovat tím, že jim můžeš pomoct s učivem. Mourrison