Rodiče na nás nemají čas, nevím, jestli nás mají vůbec rádi

Ahoj Mourrisone. Moji rodiče na nás nemají čas. Mamka je právnička a táta chirurg a jsou pořád v práci, a když ne, tak mají práci s naší firmou. Mám tři mladší sestry a jednoho mladšího bráchu, proto píšu za nás. Doma jsme jen někdy. Pořád jsme u babičky a dědy v Krušných horách. Jinak bydlíme v Praze. Je nám jedno, že dostáváme každý týden nové oblečení a jiné drahé hračky a věci. Vše, alespoň já, bych vyměnila za to, aby byli s námi rodiče doma. Babička s dědou jsou moc hodní a mám je moc ráda, asi víc než mámu a tátu, ale stejně. Když už ale rodiče nedávno nepracovali, tak sami dva odjeli do Ameriky. Myslíš, že nás nemají rádi? Děkuju za odpověď. Dagmar, 9 let. 

Odpověď

Ahoj Dagmar, podle toho co píšeš, soudím, že tě situace u vás v rodině moc trápí. Občas se stává, že si dva dospělí lidé pořídí děti a pak zjistí, že je jejich pracovní nebo soukromé věci tak zaměstnají, že na ně poté nemají čas. Nejlepší bude, když si počkáš na klidnou chvíli, kdy budou rodiče doma a promluvíš si s nimi. Nevyčítej jim, že na vás nemají čas, že ho málo trávíte společně, atd., spíš mluv o svých pocitech. Pověz jim upřímně, jak moc se ti stýská, jak moc ti chybí a že bys klidně všechny věci vyměnila za jejich čas. Třeba si rodiče myslí, že když vám zajistí život v luxusu, je to pro vás to nejlepší. Určitě vás mají moc rádi, jen si asi neuvědomují, jak moc vám svoji nepřítomností ubližují. Držím ti moc palce, aby byl rozhovor s rodiči účinný. Mourrison                                                                                                                        

Sdílej
 
 

Co mám dělat, když se nemám ráda a chci se chovat jako někdo jiný?

Ahoj, co dělat, když se nemám ráda a chci se chovat jako někdo jiný? Díky za odpověď. Anonym

Od kolika let si mohu koupit pyrotechniku?

Ahoj Mourrisone, mám takovou otázku. Mohu si koupit pyrotechniku, když mi je 15 let?

Cítím se jako kluk v holčičím těle a bojím se, že to rodina nepřijme

Ahoj, je mi 12 a cítím se jako kluk v holčičím těle, vnímám to už dlouho, ale teprve asi před 2 roky jsem zjistil, co je vůbec transgender, mám vlasy na krátko a oblíkám se jako kluk, když mě někdo osloví v mužském rodě, je mi to příjemné a když naopak v ženském tak ne, je mi nepříjemně v těle, co teď mám hlavně kvůli prsům, chci to říct rodině, ale nevím jak, a bojím se, že mě nepřijmou, co mám dělat?

Pořád spím s plyšákem a rodičům to vadí, co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, už od dětství mám jednoho plyšáka, se kterým spím a cítím se s ním komfortně, ale rodičům vadí, že s ním pořád spím, protože už jsem starší a měl bych se víc zajímat o něco jiného než o toho plyšáka. Co mám dělat? Díky za radu, anonym.

Je mi 12 let a pořád se neholím, je to normální?

Ahoj Mourrisone, je mi 12 let a jsem kluk a stále se neholím. Je v tomto věku běžné, že se kluci holí či ne?

Bojím se říct rodičům, že mám svůj YouTube kanál

Ahoj Mourrisone pozdravujem ťa zo Slovenskabtw „babičku a dědečka ”mám v Českej republike a chodíme tam každý víkend. No ale poďme spať na otázku, mám kanál na YouTube a je mi 12, viem že na YouTube môžeš byť až od 13, ale baví ma to a teraz neviem, či o tom povedať rodičom. Natáčam DIY videá, kde je iba hlas, nikde nie je spomenuté meno, ani ako vyzerám.

Mám velký sen, ale rodiče mi to nechtějí dovolit... Co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, můj velký sen je stát se herečkou. Problém je, že bych chtěla někde jinde než v Česku, třeba v Británii, nebo v Americe. Vím, že je to v podstatě nereálné. Největší problém je, že moje rodiče nechtějí, abych dělala cokoliv u filmu. Jednou jsem se jen zmínila, že mě herectví baví, a oni hned, abych v životě nebyla herečka a nic s filmem, že jsou filmaři a herci nevzdělaní a že nic nikam nedotáhnou. Docela mě to mrzí. Mrzí mě, že nechtěj, abych dělala to, co bych v životě chtěla dělat. Tak se chci zeptat: Nevíš, jak bych je mohla přesvědčit? A druhá otázka zní: Nemohl bys mi poradit, jak bych se mohla stát herečkou třeba v Británii? Angličtina mi jde, bez problémů se domluvím. Samozřejmě, že ještě neznám všechny fráze a slova, ale docela jsem v ní dobrá. Díky moc, jen za to, že tohle to existuje. Marguerite, 14 let

Brácha se chce zabít kvůli počítačové hře

Co mám dělat, když se můj bratr zbláznil ze hry Brawl Stars? Je tím totálně posedlý, a teď se chce i zabít.

Jsem gay? Někdy se podívám na kluka a řeknu si, že vypadá hezky...

Ahoj Mourrisone. Strašně se bojím, jestli nejsem gay. Myslím si, že gay nejsem, protože se mě ženy líbí, ale někdy se podívám na kluka, a prostě si řeknu, že vypadá hezky (třeba že má hezkej účes). Myslím si, že to napadne každého, ale i tak se bojím. Jediná výjimka je, že když se podívám na svého kamaráda, tak si nás představím na sjezdovce. Robin, 12 let, ábíčko je nejlepší.

Nedokážu na ní přestat myslet, co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, už asi dva roky miluju jednu holku, nedávno jsem jí to řekl, a ona mě odmítla, já to čekal, takže to ani tolik nebolelo, ale já ji furt chci, furt jí hrozně miluju a nedokážu na ní přestat myslet, co mám dělat? Mám se o ní nadále snažit, nebo mám na ní přestat myslet, jak?