Cítim se starší a připadám si tlustá

Ahoj Mourissone, mám hned několik problémů: za prvé, i když je mi teprve 11, tak mám pocit, jako bych byla starší než 11 let, protože se mi za a) líbí starší kluci (13-14) a za b) už přemýšlím o věcech jako je sex, od roku 2021 (srpen) mi začala menstruace a připadá mi, že se všichni z naší třídy chovají jak děti, i když jsou kromě jednoho kluka starší než já. A to je problém číslo dva: jsem druhá nejmladší z naší třídy, a zároveň jsem druhá nejvyšší z naší třídy (mám 160 cm) a přitom vážím 60 kg. Připadám si tlustá, ale mamka říká, že nejsem tlustá. Problém tři je, že si myslím, že jsem hrozně ošklivá a hloupá a otravná a vůbec všechno a proto nemám šanci si najít kluka. Problém čtyři je, že mám pořád pocit, že ať mám dobrou známku nebo špatnou známku, když řeknu něco, co má být vtipný a není (a hora dalších věcí, nechci to vypisovat všechno), tak musím sklopit hlavu a stydět se za sebe. Problém číslo pět je, že se nemám komu svěřit, rodičům nechci přidat žádné problémy a nemám žádné dost důvěryhodné kamarády, kterým bych mohla něco takovýho říct. Za šesté moje kamarádka sice umí být fajn, stejně jako ostatní moji kamarádi, ale současně mám pocit, že mě celá třída nenávidí, protože jsem ukecaná a otravná. Můj zatím poslední problém je, že v hlavě mám dvě postavy, které si povídají, a já nevím, co mám dělat, aby nemluvily, protože mi všechny problémy jen dělají těžší a těžší. Předem díky za odpověď. Ema, 11 let

Odpověď

Ahoj Emo, tak hned přejdeme ke všem tvým dotazům:

Každý z nás se vyvíjí – fyzicky i duševně – v různém věku. Na tom, že si připadáš dospělejší a líbí se ti starší kluci, není vůbec nic zvláštního a divného. Při výšce 160 cm a váze 60 kg opravdu nejsi tlustá. Nezapomeň, že stále ještě porosteš. Pokud si připadáš při těle, můžeš omezit sladké a víc se začít hýbat. Píšeš, co všechno si o sobě myslíš – bacha na to. Často na druhé opravdu působíme tak, jak se sami vidíme. Takže si uvědom, co všechno je na tobě krásného a na to pořád mysli. Stydět se za to, co řekneš, nemusíš. Každý občas „plácne blbost“. Důležité je, jestli se tomu sama umíš zasmát. Je těžké si najít někoho, komu mohu věřit na 100%. Je od tebe hezké, že nechceš zatěžovat rodiče, ale taková každotýdenní důvěrná hodinka s maminkou (nebo s tatínkem) není vůbec k zahození. Alespoň rodiče víc uvidí do tvoji duše. Pokud si o sobě myslíš, že jsi moc ukecaná, není nic jednoduššího, než trochu zpomalit. Vždycky, když budeš chtít něco říct, zkus počítat do pěti. Potom už třeba tvoje potřeba mluvení vyprchá. Se dvěma postavami mluvícími ve tvé hlavě je to trochu složitější. Pokud ti opravdu nejdou utišit, bylo by dobré navštívit psychologa. Pokud ho nemáte ve škole, zajdi si za svoji obvodní lékařkou a svěř se jí. Mourrison

Nevím si rady se svými city

Pomoc – začínám být tlustý

Sdílej
 
 

Co mám dělat, když se nemám ráda a chci se chovat jako někdo jiný?

Ahoj, co dělat, když se nemám ráda a chci se chovat jako někdo jiný? Díky za odpověď. Anonym

Od kolika let si mohu koupit pyrotechniku?

Ahoj Mourrisone, mám takovou otázku. Mohu si koupit pyrotechniku, když mi je 15 let?

Cítím se jako kluk v holčičím těle a bojím se, že to rodina nepřijme

Ahoj, je mi 12 a cítím se jako kluk v holčičím těle, vnímám to už dlouho, ale teprve asi před 2 roky jsem zjistil, co je vůbec transgender, mám vlasy na krátko a oblíkám se jako kluk, když mě někdo osloví v mužském rodě, je mi to příjemné a když naopak v ženském tak ne, je mi nepříjemně v těle, co teď mám hlavně kvůli prsům, chci to říct rodině, ale nevím jak, a bojím se, že mě nepřijmou, co mám dělat?

Pořád spím s plyšákem a rodičům to vadí, co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, už od dětství mám jednoho plyšáka, se kterým spím a cítím se s ním komfortně, ale rodičům vadí, že s ním pořád spím, protože už jsem starší a měl bych se víc zajímat o něco jiného než o toho plyšáka. Co mám dělat? Díky za radu, anonym.

Je mi 12 let a pořád se neholím, je to normální?

Ahoj Mourrisone, je mi 12 let a jsem kluk a stále se neholím. Je v tomto věku běžné, že se kluci holí či ne?

Bojím se říct rodičům, že mám svůj YouTube kanál

Ahoj Mourrisone pozdravujem ťa zo Slovenskabtw „babičku a dědečka ”mám v Českej republike a chodíme tam každý víkend. No ale poďme spať na otázku, mám kanál na YouTube a je mi 12, viem že na YouTube môžeš byť až od 13, ale baví ma to a teraz neviem, či o tom povedať rodičom. Natáčam DIY videá, kde je iba hlas, nikde nie je spomenuté meno, ani ako vyzerám.

Mám velký sen, ale rodiče mi to nechtějí dovolit... Co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, můj velký sen je stát se herečkou. Problém je, že bych chtěla někde jinde než v Česku, třeba v Británii, nebo v Americe. Vím, že je to v podstatě nereálné. Největší problém je, že moje rodiče nechtějí, abych dělala cokoliv u filmu. Jednou jsem se jen zmínila, že mě herectví baví, a oni hned, abych v životě nebyla herečka a nic s filmem, že jsou filmaři a herci nevzdělaní a že nic nikam nedotáhnou. Docela mě to mrzí. Mrzí mě, že nechtěj, abych dělala to, co bych v životě chtěla dělat. Tak se chci zeptat: Nevíš, jak bych je mohla přesvědčit? A druhá otázka zní: Nemohl bys mi poradit, jak bych se mohla stát herečkou třeba v Británii? Angličtina mi jde, bez problémů se domluvím. Samozřejmě, že ještě neznám všechny fráze a slova, ale docela jsem v ní dobrá. Díky moc, jen za to, že tohle to existuje. Marguerite, 14 let

Brácha se chce zabít kvůli počítačové hře

Co mám dělat, když se můj bratr zbláznil ze hry Brawl Stars? Je tím totálně posedlý, a teď se chce i zabít.

Jsem gay? Někdy se podívám na kluka a řeknu si, že vypadá hezky...

Ahoj Mourrisone. Strašně se bojím, jestli nejsem gay. Myslím si, že gay nejsem, protože se mě ženy líbí, ale někdy se podívám na kluka, a prostě si řeknu, že vypadá hezky (třeba že má hezkej účes). Myslím si, že to napadne každého, ale i tak se bojím. Jediná výjimka je, že když se podívám na svého kamaráda, tak si nás představím na sjezdovce. Robin, 12 let, ábíčko je nejlepší.

Nedokážu na ní přestat myslet, co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, už asi dva roky miluju jednu holku, nedávno jsem jí to řekl, a ona mě odmítla, já to čekal, takže to ani tolik nebolelo, ale já ji furt chci, furt jí hrozně miluju a nedokážu na ní přestat myslet, co mám dělat? Mám se o ní nadále snažit, nebo mám na ní přestat myslet, jak?