Vydávala jsem se za kluka

Ahoj Mourrisone, už delší dobu se potýkám s jistými nepříjemnostmi a vyústilo to až do situace, kde si sama nevím rady. Momentálně si přijdu více osamělá než kdy předtím, a to hlavně kvůli sobě. Mívala jsem nebo možná se dá i říct mám spoustu kamarádu na internetu, s kterými jsem si bývala blízká, ale je tu pár komplikací, kvůli kterým se cítím strašně. Asi dva roky zpátky jsem se připojila ke komunitě, kde jsem vlastně celou dobu byla jako kdyby někdo jiný, což v této komunitě bylo normální, jelikož lidi často roleplayovali za různé celebrity apod. jenže, možná už tím, že jsem s tímto začala v tak mladém věku, jsem se začala seznamovat s lidmi v této komunitě poněkud více, než to bylo dobré. Netrvalo to ani dlouho a vyměnila jsem si čísla se spoustou mých blízkých kamarádů, avšak byl tu háček. Už od začátku jsem tu ze sebe dělala kluka, tak jako všichni, na tom nebylo nic divného. Ale když jsem se s mnoha lidmi seznámila i za sebe, ne za někoho, koho jsem zrovna roleplayovala, jsem se považovala za muže. Všichni mě v této komunitě měli víc než rádi a byla jsem dost oblíbená, takže netrvalo dlouho a začalo mi to trošku lézt na mozek. Ostříhala jsem si vlasy, kompletně změnila chování a začala si i přezdívat klučičím jménem, chudáci rodiče byli zmatení, ale já nechtěla slyšet žádné poznámky o tom, že jsem dívka. Takhle se to se mnou táhlo asi 1 rok, a byl to asi nejhorší rok mého života. Nejen to, že se cítím špatně, že jsem o tom těmto mým kamarádům lhala, ale znám je už na tolik dlouho, že jim to říct nemůžu, nepřijali by to. Proto jsem se všemi kompletně přestala komunikovat a rozhodla se soustředit na můj reálný život, jelikož jsem do této doby nic takového nezkoušela. Není to o nic lepší, mám dvě dobré kamarádky a mám pocit, že mě zbytek lidí nesnáší. Mám problém s navazováním konverzací, nevím jak, nechci, aby si o mně někdo myslel, že jsem blázen, či že to v hlavě nemám v pořádku. Proto jsem se asi uchýlila k tomu, mít přátele na internetu, ale teď už ani nevím co s nimi. Už jen tento rok a budu moct na střední, myslíš, že tam budu mít šanci najít si nějaké přátele? Mám hrozný strach, že se tomu tak nestane a já zůstanu sama.

Odpověď

Milý anonyme, respektive milá anonymko, možná se budeš divit, ale rozumím ti. Přijmout se taková, jaká opravdu jsem bez výjimek, je někdy a pro někoho nesmírně obtížné. Daleko jednodušší je se vydávat za někoho jiného, zvláště když si ho vysníme. A v dnešním virtuálním světě je to jednoduché. Je skvělé, že si celou situaci uvědomuješ, dokázala ses s ní svěřit a přemýšlíš o budoucnosti. Píšeš, že jsi s virtuálními kamarády přestala komunikovat. I to je řešení. Kdyby tě to ale přeci jenom trápilo, seber všechnu odvahu a napiš jim pravdu. Uvidíš, třeba najdeš pochopení. A kdyby ne, je to jedno, ať si myslí, co chtějí. Co se týká tvých kamarádek, píšeš, že jsou dobré – a to je výborné. Protože nezáleží na kvantitě přátel, ale na kvalitě. Věřím, že na střední na tebe čekají nová kamarádství a přátelství. A budou o to opravdovější, o co ty budeš upřímnější. Věř mi. Mourrison

Narodila jsem se jako holka, ale cítím se klukem

Jsem kluk, ale cítím se víc jako holka

Sdílej
 
 

Spolužáci se mi smějí kvůli botám

Ahoj Mourrisi, moji spolužáci se mi smějí, že mám špatné boty a máma mi nechce koupit nový, co mám dělat? Kubík

Na sockáchh mě pořád kontaktují cizí lidé

Ahoj Mourrisone, mám svůj účet na několika místech na sociálních sítích a poslední dobou mě tam kontaktujou pořád stejný lidi, který navíc vůbec neznám. Je mi to nepříjemný a nechce se mi zakládat nové účty, co bys mi tedy poradil? Linda (14 let)

Rodiče po mně chtějí víc, než zvládnu

Ahoj Mourrisone, chtěl bych se tě zeptat, co mám dělat. Rodiče pořád chtějí, abych měl samé jedničky, do toho musím chodit dvakrát týdně na klavír a dvakrát týdně na volejbal, prý abych pořád neseděl u učení nebo u klavíru. Když nemám žádný kroužek, tak se musím učit nebo cvičit na klavír. No a v sobotu a v neděli jedeme na výlet, protože rodiče říkají, že si mě chtějí užít. Já to ale přestávám zvládat, jsem strašně unavený, a navíc mě už klavír i volejbal přestává bavit. Co mám dělat, aby mě rodiče pořád do něčeho nenutili? Děkuji předem za radu, Vítek

Holka, která se mi líbí, mě bere jen za kamaráda

Zdravím Mourrison. Chcel by som sa opýtať. Mám jednu kamarátku, s ktorou sa dobre bavím a je celkom v pohode. Nejaký čas sa mi páči, ale keď som jej to napísal, tak odpovedala, že ma berie ako veľmi dobrého kamaráta. Prosím skús poradiť. Ďakujem Alex P.S.: ABC je strašne skvelý časopis a je môj najobľúbenejší.

Jsem zoufalý, nemám žádné kamarády a jsem sám

Ahoj Mourrisone, potřebuji pomoc, jsem sám, nemám žádný kamarády a někdy jsem dokonce i tak zoufalý, že se pletu do cizích rozhovorů (př. Slyším, jak se kluci ze třídy povídají o učitelce, tak jdu za nimi a něco řeknu k danému tématu), někdy to dokonce dopadne i tak, že jsou na mě naštvaní, či mě pomlouvají, poradíš mi prosím? Předem děkuji za tvou odpověď a přeji hezký zbytek dne. Mrkvička, 13 let.

Tampon ano nebo ne, když jsem panna?

Ahoj Mourrisone, vím, že na nic nemusím spěchat a že je to úplně jedno, ale jen by mě zajímalo, jestli když bych chtěla nosit tampon, jestli je lepší a jednodušší ho tam zavést, když už nebudu panna, nebo jestli to vyjde nastejno. Vím, že to s tím, že tampon nemůžou nosit panny je mýtus, ale jen mě zajímá, jestli je to snazší. Dík moc, 13 let.

Začínají mi modrat prsty

Cítím se divně a začínají mi modrat prsty, co mám dělat?????????

Bojím se, že překážím kamarádům

Ahoj Mourrisone. Chtěla bych se ti svěřit s něčím, o čem se mi těžko mluví s někým jiným. Ve škole mám dva kluky, kteří jsou moji úplně nejlepší kamarádi na světě, a mám je hrozně ráda a cokoli bych pro ně udělala. Ale vždycky mám pocit, že jim překážím, a že mě mezi sebe nechtějí, a že jsem navíc, že přátelství předstírají (i když vím, že to by nikdy neudělali), a že bych měla radši být sama, abych neobtěžovala jiné. Mám z toho vždycky hrozný pocit. Když jsem se s tím svěřila mamce, tak jen řekla, že oni nebudou vždycky moji kamarádi a že jednou odejdou, a ano, asi jsem citlivka, ale to mě rozbrečelo. Nevím, co mám dělat, abych si nepřipadala tak navíc, protože oni jsou ke mně hrozně milí, a říkají mi sami od sebe, jak mě mají rádi, ale já se s tím prostě nedovedu smířit. Omlouvám se za dlouhou zprávu, děkuju moc. 13 let.

Strašně jsem se zamilovala, ale je to introvert

Ahoj Mourrisone, strašně jsem se zamilovala do jednoho kluka ze třídy, problém je, že je to introvert, takže, když si s ním chci povídat, tak je takovej, já nevím. Prosím poradíš mi. Anička

Zapomněl jsem jít na 15 ti letou prohlídku

Ahoj Mourrisone, před pár dny mi bylo 16 let, a zapomněl jsem na 15 ti preventivní prohlídku. Plno poraden, např. U lékaře tam psali, že 15 ti prevent. prohlídka, že to je jako 13 ti letá, takže „Zrak, sluch, váha, krk, tlak, měření, pulsy, a genitálie", akorát že doktorka mi dělala všechno - „Zrak, sluch, váha, krk, tlak, měření, pulsy", kromě genitálií, nekontrolovala mi ani koule, ani penis, nevím proč. Ale když mi kontrolovala pulsy tak maximálně na tříslech. Děkuji, Anonym, 16 let, kluk