Mourrisonova poradna: Proč se babička pořád hádá a tvrdí, že nic nejde?
Odpověď
Ahoj Amálko,
asi vím, o čem mluvíš. Se staršími lidmi je někdy těžká komunikace a domluva vůbec. Ale na druhou stranu se jich musím také zastat.
Jak pochopit starší lidi
Starší lidi jsou ve věku, kdy jim ubývají síly, nechtějí už nic řešit, ničím se zabývat, učit se nic nového, mají kolikrát velké bolesti atd. I my budeme jednou staří a nevíme, jak se budeme chovat.
Respektuju a chápu tebe i rodiče, že vám věčné hudrování babičky není příjemné. Ji ale už nezměníte, jediné, co můžete, je změnit svůj přístup k ní. Nabídněte jí pomoc, poraďte jí, a když nebude stát o radu, raději mlčte. Nic jiného bohužel nezabírá. Mourrison
Napiš do poradny ábíčka
Potřebuješ pomoc nebo radu? Máš problém, potřebuješ něco vysvětlit nebo se jen svěřit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka nová odpověď.