LawBreakers: Akční online střílečka popírá zákony gravitace

LawBreakers: Akční online střílečka popírá zákony gravitace
Sdílej
 
Studio Boss Key Productions, za kterým stojí oceňovaný Cliff Bleszinski (Unreal Tournament a série Gears of War) na vás chystá novou akční řežbu s názvem LawBreakers. Co od ní očekávat? Nic jiného, než popření zákonů gravitace!

 

Chystaná akční střílečka LawBreakers slibuje zážitek nesrovnatelný s ostatními tituly. Divokou akci popírající gravitaci. Pokud jste už měli tu čest s hrou Overwatch, která hráčům umožňuje neobvyklou kombinaci různých postav s výrazně odlišnými pohybovými dovednostmi, dovedete si to představit.

Jenže LawBreakers v tom jde ještě dál. Uprostřed map najdete vždy oblast bez gravitace. Jednotlivé postavy mají k dispozici výrazné možnosti zrychlení, které v kombinaci s antigravitačním polem dělají ze hry přehlídku divoké a smrtící akrobacie.

Trailer na LawBreakers

Lawbreakers trailer • Zdroj: archiv distributora

Hra se v dubnu otevřela prvním hráčům, kteří se mohli zaregistrovat do alfa programu jako testeři. Nyní se vývojáři soustředí na další posun hry, uvedení dalších map a postav, než se vrhnou do další fáze testování. Původní plán vydat hru v létě nevyšel, ale dočkat bychom se mohli do konce roku. A do té doby se vyplatí přihlásit se do testování.

Lawbreakers: O co ve hře jde?

LawBreakers jsou akční FPS, v níž se utkávají dva týmy ve dvou různých módech. V první s názvem Overcharge se hráči snaží dostat jakousi velkou baterii na základnu protivníka. V Turf War se týmy utkávají o kontrolní body, které musí po určitou dobu udržet.

Video přehled herního módu Overcharged

LawBreakers přehled herního módu Overcharged • Zdroj: archiv distributora

Obojí vychází z osvědčených konceptů, s nimiž se u podobným stříleček setkáváme již dlouhá léta, zde jsou ale upraveny tak, aby lépe seděly charakteru celé hry a posunuly zážitek ještě o kousek dál. Zřejmě se dočkáme i dalších režimů, zatím o nich však vývojáří žádné informace nevypustili.

Bojištěm je několik map na míru uzpůsobených těmto režimům a také skutečnosti, že gravitace tak jak ji známe v LawBreakers neexistuje. Hra je totiž zasazena do světa, kde byl měsíc zničen a gravitace přestala fungovat tak, jako doposud.

Video přehled herního módu Turf War

LawBreakers přehled herního módu Turf War • Zdroj: archiv distributora

Ve vytyčených oblastech je dokonce stav bez tíže, což znamená, že nepřítel se může skrývat vskutku kdekoliv.  Mapy jsou obecně středně velké, významný je však i vertikální směr, kde naleznete různé plošiny a další místa, kam se po dalekém skoku či letu můžete uchýlit.

Na rozdíl od tradičnějších her tady musíte hledat nepřítele všude. A i když si (zatím) nemusíte dělat starosti s municí, rozhodně si musíte dělat se zdravím. Specialitou LawBreakers jsou tzv. Health stations, tedy stanice, které vám postupně doplňují zdraví. Jenže v tu chvíli jste na ráně.

 

No Man's Sky: Minecraft ve vesmíru?

No Man's Sky: Minecraft ve vesmíru?

Čtyři unikátní povolání

Tým se skládá z pěti hráčů, přičemž ti mohou zvolit ze čtyř různých povolání. Enforcer protivníkům ubere zdraví pomocí své automatické pušky, na blízko je může zabít brokovnicí a svými speciálními schopnostmi dokáže například zrychlit spoluhráče či vyslat několik naváděných raket směrem k protivníkům.

Enforcer

Lawbreakers: Enforcer • Zdroj: archiv distributora

Druhý je Assasin, jež se vyznačuje bleskovým pohybem a bojem na blízko. Je dobré se od ní držet dál, ale vzhledem k její rychlosti to není nic jednoduchého. Jakmile se k vám dostane, její brokovnice se vám může velmi snadno stát smrtelnou. A co teprve její meče.

Assassin

Lawbreakers: Assassin • Zdroj: archiv distributora

Titan má nejvíce životů a vydrží toho vskutku hodně. Svým raketometem dokáže nadělat pořádnou škodu a zaútočit na vás může také elektrickými výboji - ať už s pomocí zbraně, kterou má v základní výbavě, nebo speciální schopností, která lehce připomíná kancléře Palpatina. Svým pohyblivějším kolegům tak může razit cestu vpřed a v nouzi jim naopak dodat týmu potřebnou výdrž a sílu.

Titan

Lawbreakers: Titan • Zdroj: archiv distributora

Druhým domovem Vanguard je vzduch. Dokáže totiž ke svým nepřátelům doletět a následně jim hodně zatopit svým zabudovaným minigunem nebo tříštivými granáty. Ve chvíli, kdy je někde potřeba dodatečná síla, nikdo nedokáže na místo dorazit tak rychle, jako právě Vanguard.

Vanguard

Lawbreakers: Vanguard • Zdroj: archiv distributora

Nová legenda esportu?

Už před koncem první alfa fáze bylo jasné, že si LawBreakers brousí zuby na esport. A že do tohoto prostředí chtějí přinést něco divočejšícho, akčnějšího a temnějšího, než nabízejí tituly, které doposud okupují první příčky mezi kompetitivními hrami. A podle reakcí návštěvníků herního veletrhu Gamescom, kde jste si LawBreakers mohli zahrát, to vypadá velmi slibně.

Stejně jako ostatní návštěvníci Gamescomu se i my tešíme na další fázi testování, na další várku akce ve stavu beztíže. Pokud se taky přihlásíte na stránkách www.lawbreakers.com, možná se i potkáme na serverech! Společně pak můžeme zjistit, jestli se kromě pokoření gravitace podaří LawBreakers pokořit i svět esportu.

 


 

Tento článek vám přinesla e-sport platforma ESGA.GG. Místo, kde můžete v turnajích porovnat své schopnosti proti ostatním. Místo, kde se potkáte s novými kamarády i špičkovými hráči z celého světa. Ponořte se do zápasů ve hrách Hearthstone a League of Legends, brzy doplněných o další klíčové tituly. Těšíme se na vás!

Více o hrách najdete tady

Hrajte na hry.abicko.cz

World of Warcraft: Legion! Návrat Plamenné Legie

World of Warcraft: Legion! Návrat Plamenné Legie

Vesmír, roboti a piráti! Dinosauří roboti – je něco víc?!

Vesmír, roboti a piráti! Dinosauří roboti – je něco víc?!

 

Články odjinud