V peřině: první český hraný 3D film

V peřině: první český hraný 3D film
Sdílej
 
Víte, kde se skrývají pěkné i zlé sny? Odpověď nabízí rodinný hudební film F. A. Brabce V peřině, první hraný 3D film v historii české kinematografie.

Kouzelný příběh se odehrává v reálném světě, v "předtelevizní době", kdy ještě dětské pokojíčky plnily hračky, a ne plazmové televize či DVD přehrávače. A samozřejmě také v peřině, do které je spolu s hlavními hrdiny, díky 3D technologii, vtažen i divák.

Na malebném náměstí sídlí čistírna peří, ve které dokáží vyčistit peřiny od zlých snů. O provoz čistírny se stará jedna moc milá rodina – babička, děda, maminka, tatínek a jejich dvě rozpustilé děti. Rozruch do idylické atmosféry vnese záhadné zmizení dědečka a pak také vykladačka snů, která se nastěhuje do protějšího domu a dělá všechno pro to, aby se lidem v městečku zase začaly zdát i zlé sny, protože s těmi pěknými k ní pro radu nikdo nechodí. To se jí podaří a začíná dobrodružství, o jakém se nikomu ani nesnilo. Naštěstí v téhle pohádce nechybí šťastný konec.

Nový film režiséra a kameramana F. A. Brabce V peřině je působivou, "trojrozměrnou" podívanou, chytrou zábavou pro celou rodinu. Ve svých rolích září Lucie Bílá, Karel Roden, Eliška Balzerová, Bolek Polívka, Nina Divíšková, Jiří Mádl, Arnošt Goldflam, Anna Stropnická, Nikol Moravcová a další. Hlavní dětské hrdiny Vendulku a Matěje hrají Amélie Pokorná a Matěj Převrátil. V peřině je muzikálový film, takže příběh zásadním způsobem dotvářejí písničky. Dohromady jich zazní 22, jejich autory jsou René Rypar ze skupiny Support Lesbiens (hudba) a František Moravec a Miroslav Adamec (texty). Pod dvěma skladbami je podepsána skupina Kabát a jedna melodie je dílem skladatele Karla Svobody. Převážně je interpretují sami herci. V peřině se samozřejmě také tančí, v jednom záběru se na náměstí sejde dokonce 100 tanečníků a tanečnic! Premiéra je ohlášena na 16. června 2011.

Žijte pozitivně, žijte tak, aby se vám zdály jen krásné sny! Možná nějak takto by mohl znít vzkaz od tvůrců muzikálové pohádky V peřině. Za své sny si totiž často můžeme sami, mohou pomáhat, ale i ublížit a ne každé městečko má na náměstí kouzelnou čistírnu peří.

Klíčová slova:
peřina
 

Články odjinud