Umřela mi teta a já se neumím ve škole soustředit
Milý Mourrisone, asi před týdnem mi umřela teta, ke který jsem jezdila na prázdniny. Měla jsem ji fakt ráda. Teď ve škole píšeme pořád nějaké pololetní písemky a já se vůbec nebo vedu soustředit. Pořád musím myslet na tetu. Co mám dělat, díky ti moc za radu. Maruška, 13 let
Odpověď
Milá Maruško, je mi moc líto, že tě opustila teta, kterou jsi měla tak ráda a určitě jsi s ní prožila spoustu hezkého. Schovej si všechny vzpomínky a zážitky do srdce a vždy, když ti bude smutno, tak si na ně vzpomeň. Ty už ti nikdo nikdy nevezme. Být tebou, zašla bych za třídní učitelkou a pověděla jí všechno stejně tak, jak jsi to napsala mě. I učitelé jsou lidi, kteří vás dokážou pochopit, neboj. Určitě najdete nějaké řešení. Třeba ti o 14 dnů posunou klasifikaci a ty si písemky dopíšeš později. Až se budeš cítit lépe. Držím ti palce, tvůj Mourrison.