Nechci na Velikonoce k babičce

Ahoj Mourrisone. Chci se s něčím poradit. Každý velikonoce jezdíme k babičce. Já ji mám ráda, ale letos jsme se dohodli s kamarádama, že budeme v pondělí v Praze a že kluci nás přijdou vyšlehat a odpoledne půjdeme všichni ven. Jak mám naše ukecat, abychom nikam nejeli? Dík za radu. Nikola, 12 let

Odpověď

Ahoj Nikolo, teda řeknu ti, tady je každá rada drahá. Na jednu stranu chápu rodiče, že si chtějí užít sváteční dny volna u babičky, která se určitě na vás na všechny těší. Na stranu druhou chápu i tebe, přicházíš do věku, kdy pro tebe začnou být kamarádi důležitější než příbuzní. A na tom samozřejmě není nic špatného a neznamená to, že bys je neměla ráda. Nejlepší by bylo si s rodiči promluvit a najít kompromis (shodné řešení). Počkej, až budou mít vaši dobrou náladu a pak jim pověz, že chápeš, že chtějí být jako každý rok o Velikonocích u babičky, ale že ty bys ráda navrhla malinkou změnu. Že byste se třeba mohli vrátit na Velikonoční pondělí ráno, aby tě stačili spolužáci vyšlehat a po obědě, že bys s nimi ráda vyrazila ven. Řekni, že ti na tom hodně záleží. Uvidíš, jestli tvému přání a návrhu rodiče vyhoví. Držím ti moc palce. Mourrison

Sdílej