Kluci mi schovávají věci

Ahoj Mourrisone, potřebuji poradit. Doma mám za domácí mazlíčky rybičky a chtěl bych i papouška nebo nějakého křečka. Rodiče nechcou, abych měl ještě nějaké zvířátko, protože se bojí o to, že bych se o ně nemohl starat. S rybičkami už teď mám dost práce. (Furt nějaká nová ryba dostane nevyléčitelnou nemoc a do týdne bohužel umře.) A ještě mám jeden problém se školou. Jeden tělocvik jsme půl třídy hráli florbal a pak po chvilce mě tam někdo skosil a zakopl o mě kámoš. A od té doby mě schovávají věci. Předem díky. Martin, 10 let

Odpověď

Ahoj Martine, ze všeho nejdřív si sám sobě přiznej. Staráš se o své rybičky tak, aniž by tě rodiče museli upomínat? Protože s křečkem nebo papouškem bude také práce, a možná ještě víc časově náročnější. Křečkovi musíš měnit podestýlku, dávat pravidelně jíst, vyměňovat vodu a hlavně se mu věnovat – sem tam pomazlit anebo si s ním pohrát. Pokud jsi se vším srozuměný a o zvířátko opravdu stojíš, zkus s rodiči ještě jednou v klidu promluvit. A předem jim řekni, že moc dobře víš, co které zvířátko potřebuje a že vše zvládneš. Ale bacha – musíš svůj slib dodržet!!!

 

A teď k tvému školnímu dotazu. Myslím si, že je načase si všechno s kluky vyříkat. Možná mají pocit, že jsi spadl schválně a tím způsobil pád svého spolužáka. Ale tak to určitě nebylo. Skvělé by bylo je vyburcovat k novému zápasu, aby zjistili, že jsi férový hráč, kterého jen tak něco nerozhází. Pokud by ale neustálé schovávání věcí pokračovalo a kluci by ani po tvé domluvě nezmoudřeli, měl by ses svěřit rodičům anebo paní učitelce. Mourrison

Sdílej
 
 

Co mám dělat, když se nemám ráda a chci se chovat jako někdo jiný?

Ahoj, co dělat, když se nemám ráda a chci se chovat jako někdo jiný? Díky za odpověď. Anonym

Od kolika let si mohu koupit pyrotechniku?

Ahoj Mourrisone, mám takovou otázku. Mohu si koupit pyrotechniku, když mi je 15 let?

Cítím se jako kluk v holčičím těle a bojím se, že to rodina nepřijme

Ahoj, je mi 12 a cítím se jako kluk v holčičím těle, vnímám to už dlouho, ale teprve asi před 2 roky jsem zjistil, co je vůbec transgender, mám vlasy na krátko a oblíkám se jako kluk, když mě někdo osloví v mužském rodě, je mi to příjemné a když naopak v ženském tak ne, je mi nepříjemně v těle, co teď mám hlavně kvůli prsům, chci to říct rodině, ale nevím jak, a bojím se, že mě nepřijmou, co mám dělat?

Pořád spím s plyšákem a rodičům to vadí, co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, už od dětství mám jednoho plyšáka, se kterým spím a cítím se s ním komfortně, ale rodičům vadí, že s ním pořád spím, protože už jsem starší a měl bych se víc zajímat o něco jiného než o toho plyšáka. Co mám dělat? Díky za radu, anonym.

Je mi 12 let a pořád se neholím, je to normální?

Ahoj Mourrisone, je mi 12 let a jsem kluk a stále se neholím. Je v tomto věku běžné, že se kluci holí či ne?

Bojím se říct rodičům, že mám svůj YouTube kanál

Ahoj Mourrisone pozdravujem ťa zo Slovenskabtw „babičku a dědečka ”mám v Českej republike a chodíme tam každý víkend. No ale poďme spať na otázku, mám kanál na YouTube a je mi 12, viem že na YouTube môžeš byť až od 13, ale baví ma to a teraz neviem, či o tom povedať rodičom. Natáčam DIY videá, kde je iba hlas, nikde nie je spomenuté meno, ani ako vyzerám.

Mám velký sen, ale rodiče mi to nechtějí dovolit... Co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, můj velký sen je stát se herečkou. Problém je, že bych chtěla někde jinde než v Česku, třeba v Británii, nebo v Americe. Vím, že je to v podstatě nereálné. Největší problém je, že moje rodiče nechtějí, abych dělala cokoliv u filmu. Jednou jsem se jen zmínila, že mě herectví baví, a oni hned, abych v životě nebyla herečka a nic s filmem, že jsou filmaři a herci nevzdělaní a že nic nikam nedotáhnou. Docela mě to mrzí. Mrzí mě, že nechtěj, abych dělala to, co bych v životě chtěla dělat. Tak se chci zeptat: Nevíš, jak bych je mohla přesvědčit? A druhá otázka zní: Nemohl bys mi poradit, jak bych se mohla stát herečkou třeba v Británii? Angličtina mi jde, bez problémů se domluvím. Samozřejmě, že ještě neznám všechny fráze a slova, ale docela jsem v ní dobrá. Díky moc, jen za to, že tohle to existuje. Marguerite, 14 let

Brácha se chce zabít kvůli počítačové hře

Co mám dělat, když se můj bratr zbláznil ze hry Brawl Stars? Je tím totálně posedlý, a teď se chce i zabít.

Jsem gay? Někdy se podívám na kluka a řeknu si, že vypadá hezky...

Ahoj Mourrisone. Strašně se bojím, jestli nejsem gay. Myslím si, že gay nejsem, protože se mě ženy líbí, ale někdy se podívám na kluka, a prostě si řeknu, že vypadá hezky (třeba že má hezkej účes). Myslím si, že to napadne každého, ale i tak se bojím. Jediná výjimka je, že když se podívám na svého kamaráda, tak si nás představím na sjezdovce. Robin, 12 let, ábíčko je nejlepší.

Nedokážu na ní přestat myslet, co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, už asi dva roky miluju jednu holku, nedávno jsem jí to řekl, a ona mě odmítla, já to čekal, takže to ani tolik nebolelo, ale já ji furt chci, furt jí hrozně miluju a nedokážu na ní přestat myslet, co mám dělat? Mám se o ní nadále snažit, nebo mám na ní přestat myslet, jak?