Proč některé středy houkají sirény?

Ahoj Mourrisone, proč některé středy houkají sirény?

Odpověď

Ahoj Zdeňku,

máš naprostou pravdu, některé středy v roce opravdu houkají sirény. Někdy je možná ani nepostřehneme a někdy se zase možná vystrašíme, co se děje.

Houkání sirén má svoji pravidelnost (právě proto, aby se lidé nelekali a neměli pocit, že sirény oznamují nějakou nepříjemnou událost), a to každou první středu v měsíci, vždy v poledne (ve dvanáct hodin). Na celém území České republiky se rozezní sirény, nepřerušovaně – jde o akustickou zkoušku, která vždy trvá 140 sekund. V ten den a v tuto hodinu nemusíme dělat nic.

Co když se siréna opakuje nebo zazní jindy než první středu v měsíci?

Rození-li se ale sirény v jiný čas než první středu v měsíci v poledne (a opakovaně), měl by člověk co nejdříve vyhledat nejbližší úkryt (budovu, obchod, úřad, soukromý dům a podobně). Pokud je v autě nebo v autobuse, měl by řidič co nejdříve zastavit a lidi se ukrýt.

Po zaznění sirén následuje tísňová informace z hromadných informačních systémů – například z celostátního Českého rozhlasu, z regionálních rádií nebo místních úřadů. Mourrison

Co znamená, že něco poznám intuitivně?

Co to je počítačový sex?

Co to je počítačový sex?

Sdílej
 
 

Jak funguje Mourrisonova poradna?

Ahoj, jak vlastně funguje Mourrisonova poradna?

Proč je spánek tak důležitý?

Ahoj Mourri, proč je spánek tak uspokojivý a důležitý?

Spolužačka je na mě naštvaná a já nevím co s tím

Ahoj Mourrisone. Nastoupil jsem na gymnázium a sedl jsem si se spolužačkou ze základky a všechno šlo dobře. Byli jsme kamarádi. Ale pak najednou jsme si měli vybrat datum písemky z angličtiny, a já jsem hlasoval, že ji budeme psát zítra a ona že za týden. Dneska měla zrovna nějaký kroužek. A když jsem přišel druhý den do školy, moc se se mnou nebavila a byla asi naštvaná. Nebavíme se spolu už asi týden. Nevím, co dostala, z angličtiny píšeme hodně písemek.

Od kolika let můžu mít sex v jiných zemích?

Ahoj Mourrisone, vím, že u nás je sex do patnácti let trestný. Můžu ho ale mít třeba v Rakousku, až pojedeme na lyžák?

Začaly mi padat vlasy, co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, mám strašný problém. Z ničeho nic mi začaly padat vlasy, už asi měsíc. A nejen když si je češu, ale třeba i ráno na polštáři najdu vlasy. Prosím, co mám dělat?

Stydím se a nechci přednášet před celou třídou

Ahoj Mourrisone, strašně moc se stydím a nechci přednášet před celou třídou. To radši dostanu pětku, než abych mluvila před tabulí. Jak mám překonat trému? Viktorka

Jsem v nové třídě a pořád jsem si nenašel kamaráda

Ahoj Mourrisone, skoro měsíc jsem v nový třídě a pořád jsem si nenašel kamaráda. Kluci se znaj z dřívějška a mě si nevšímaj. Co mám dělat? Dík, Oliver

Jsou horoskopy pravdivé nebo je to nesmysl?

Ahoj Mourrisone, zajímalo by mě, jak je to s horoskopy a s tím souvisejícími předpověďmi na měsíc nebo rok. Je to podle tebe aspoň částečně pravda nebo není? Zajímá mě to z toho důvodu, že v ÚPLNĚ KAŽDÉ dlouhodobější předpovědi jakéhokoliv horoskopu se píše u mého znamení, že konečně přijde čas, kdy si někoho najdu. A docela bych tomu chtěl i věřit, protože skutečně jsem sám, a právě se nacházím "v procesu hledání". Ale netuším, jak to je doopravdy. Tak by mě zajímalo, jak to teda je. Díky za odpověď, Jindra.

Rodiče rozmazlují mladšího sourozence

Ahooooojjjj MOURISI. Potřebuju pomoc, když rodič se chovají k druhému dítěti tak, že ho rozmazlujou. Nevíš, co mám dělat? Adam z Plzně

Nevím, jak dát klukovi pusu

Ahoj Mourrisone, líbí se mi jeden kluk, a on už to ví. Normálně se bavíme, prostě jsme takoví hodně dobří kámoši. Hrozně moc mu chci dát pusu. Hledala jsem na internetu, ale všude je jen líbání atd., já mu chci dát pusu na pusu, a to je všechno. Ale nevím, jak mu to říct a co udělat, protože o něj nechci přijít. Děkuju za odpověď.