Dívala jsem se do mámina telefonu a viděla, co jsem neměla

Ahoj Mourrisone, v telefonu mamky galerii jsem našla její nevkusný obrázek (nahota) a poslala to svému kamarádovi, kterýho ani neznám, a nevím, jestli jí to mám říct. Já vím, že je to její telefon, ale ty fotky byly s černobílým filtrem, takže to nebylo omylem. Co mám podle tebe dělat? Anonymka

Odpověď

Milá anonymko,

asi těžší otázku jsi mi poslat nemohla. Asi ti nemusím připomínat, že jsi narušila maminčino soukromí. Doslova se tomu říká „zásah do soukromí“. Je to stejné, jako kdybys jí otevřela zalepený dopis nebo se začetla do jejího tajného soukromého deníku.

Ptáš se mě, co máš dělat. Je mi líto, ale konkrétní radu ode mě nedostaneš. Než příště něco takového uděláš, zeptej se sama sebe – co získám tím, že zjistím informace, o kterých nevím, anebo mě vyděsí? Dokážu to pustit z hlavy, anebo se tím budu trápit? A když se na to maminky zeptám, jak asi bude reagovat? Nenaruším mezi námi vztah založený na důvěře? Navíc se prozradím. Za prvé že nedodržuji nějaká morální pravidla a za druhé jí nevěřím.

Pokud někdy někdo něco podobného udělá druhému, může si přečíst nebo vidět věci, které vůbec nemusí být takové, jak je uviděl, pochopil nebo cítil. Mourrison

Potřebuješ pomoc a poradit?

Potřebuješ poradit s problémy, hledáš pomoc, chceš se na něco zeptat nebo vysvětlit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka jedna odpověď.

Vadí mi, že máma dává moje fotky na Instagram a Facebook

Vadí mi, že máma dává moje fotky na Instagram a Facebook

Jak mám rodičům vysvětlit, ať klepou?

Jak mám rodičům vysvětlit, ať klepou?

Sdílej
 
 

Nechci se stěhovat: Co dělat, když si zvykáš na nový domov?

Ahoj Mourri, naši koupili novej barák a za čtvrt roku se budeme stěhovat. Ale já nechci. Tady, kde teď bydlíme, se mi hrozně líbí. Co mám podle tebe dělat, když se fakt nechci odstěhovat? Pepa (12 let)

Myšlenky na smrt: Jak zvládnout těžké období a kde hledat pomoc?

Ahoj Mourrisone, poslední dobou si fakt přeju, abych umřel. Myslíš, že to je normální?

Každý den se těším na mámu, ale pokaždé se pohádáme: Hádky s mámou po práci: Jak si porozumět?

Ahoj Mourrisone, každej den se těším, až přijde máma z práce, že si budeme povídat a něco třeba spolu podniknem, ale vždycky to dopadne tak, že se pohádáme a pak spolu do večera nemluvíme. Už fakt nevím, co mám dělat, aby nám bylo spolu dobře. Marcela

Bojím se, že budu závislá na nakupování: Mourrison radí, jak ušetřit kapesné

Ahoj Mourrisone, chtěla bych se ti s něčím svěřit. Já vždycky když dostanu kapesné, tak si hned něco koupím na internetu a pak celej měsíc nemám peníze. Hrozně se bojím, že až si někdy budu vydělávat, tak utratím hned všechny peníze. A třeba budu i na nakupování závislá.

Trvalá na vlasy: Ničí vlasy a vyplatí se? Mourrison radí, jak na kudrny

Ahoj Mourri, chtěla bych mít kudrnatý vlasy, takže bych si ráda nechala udělat u kadeřníka trvalou. Myslíš si, že se mi vlasy nějak poničí?

Hrozí 3. světová válka? Mourrison radí, jak zvládnout strach a úzkost

Ahoj Mourrisone, mám hrozný strach, že bude 3. světová válka. Strejda se vrátil z Dubaje a byl hrozně vystrašený.

Fyzické tresty ve výchově: Mourrison radí, co dělat, když sestra dostala na zadek

Ahoj Mourrisone, minulý týden jsme byli na horách a ségra byla na tátu tak drzá, že jí poprvé v životě dal na zadek. Myslíš, že je to správný?

Kolik je v Česku hradů a zámků? Mourrison odpovídá Hubertovi

Ahoj Mourri, chtěl bych navštívit všechny hrady a zámky v Česku, ale nikde jsem se ještě nedočetl, kolik jich je. Víš to? Hubert

Jak mluvit s dětmi o smrti? Sestra se stále vyptává na umírání

Ahoj Mourrisone, chtěla bych se tě zeptat na moji sestru. Asi poslední půlrok se pořád chce bavit o tom, jaký to je, když člověk umře, jak to pozná a co je s ním potom. Myslíš, že je to normální, A mám se o tom s ní bavit? Díky za pomoc, Františka (mně je 14 a sestře 6)

Chtěla bych mít školu od devíti hodin: Je možné posunout začátek vyučování?

Ahoj Mourris, mám děsný problém každé ráno vstávat. Hrozně bych chtěla, abychom začínali aspoň v devět. Myslíš, že by to šlo nějak zařídit? Stella