Jak si najít cestu k mámě, když mám pocit, že si nerozumíme?

Ahoj Mourri, hrozně mě trápí, že si vůbec nerozumím s mámou. Dříve jsme byly největší kamarádky, ale teď kolem sebe chodíme jak cizí. Občas se jedna nebo druhá snaží, ale k ničemu to není. Poradil bys mi? Dík, Katka (14 let)

Odpověď

Ahoj Katko,

ani nevíš, jak moc ti rozumím. V určité etapě života asi u každého z nás přijde období (a bohužel to může být i několik let), kdy se i tak nejbližší lidé, jako jsou děti a rodiče, odcizí. Často to bývá kvůli odlišným názorům na život.

Proč si najednou nerozumíte s rodiči? Může za to puberta

Píšeš, že ti je čtrnáct let, takže předpokládám, že už je u tebe puberta v plném proudu a ta s sebou přináší hodně změn. Jednou z nich je (někdy až moc velká) kritika rodičů. Ještě nedávno to byli tvé vzory a „musela“ jsi žít podle jejich pravidel. Teď se z tebe stává žena a začínáš si uvědomovat, že máš svou hlavu, ve které jsou možná hodně odlišné názory od těch rodičovských.

Teď to chce obrovskou toleranci u vás obou. Maminka se musí smířit s tím, že přestáváš být dítě, ale spíš parťák do života, a ty se smiřuj s tím, že u maminky budeš celý život její „dítě“ (i když ti bude 50). Zkuste si najít nějakou společnou aktivitu, při které se uvolníte a zkusíte překonávat bariéry. Držím vám oběma palce.

Mourrison

Potřebuješ pomoc nebo radu?

Máš problém, potřebuješ něco vysvětlit nebo se jen svěřit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka nová odpověď.

Nevím, jestli nás  má máma ráda. Pořád pracuje a dává nás k babičce

Nevím, jestli nás má máma ráda. Pořád pracuje a dává nás k babičce

Máma má raději sestry nežli mě? Co mám dělat?

Máma má raději sestry nežli mě? Co mám dělat?

Sdílej
 
 

Myšlenky na smrt: Jak zvládnout těžké období a kde hledat pomoc?

Ahoj Mourrisone, poslední dobou si fakt přeju, abych umřel. Myslíš, že to je normální?

Každý den se těším na mámu, ale pokaždé se pohádáme: Hádky s mámou po práci: Jak si porozumět?

Ahoj Mourrisone, každej den se těším, až přijde máma z práce, že si budeme povídat a něco třeba spolu podniknem, ale vždycky to dopadne tak, že se pohádáme a pak spolu do večera nemluvíme. Už fakt nevím, co mám dělat, aby nám bylo spolu dobře. Marcela

Bojím se, že budu závislá na nakupování: Mourrison radí, jak ušetřit kapesné

Ahoj Mourrisone, chtěla bych se ti s něčím svěřit. Já vždycky když dostanu kapesné, tak si hned něco koupím na internetu a pak celej měsíc nemám peníze. Hrozně se bojím, že až si někdy budu vydělávat, tak utratím hned všechny peníze. A třeba budu i na nakupování závislá.

Trvalá na vlasy: Ničí vlasy a vyplatí se? Mourrison radí, jak na kudrny

Ahoj Mourri, chtěla bych mít kudrnatý vlasy, takže bych si ráda nechala udělat u kadeřníka trvalou. Myslíš si, že se mi vlasy nějak poničí?

Hrozí 3. světová válka? Mourrison radí, jak zvládnout strach a úzkost

Ahoj Mourrisone, mám hrozný strach, že bude 3. světová válka. Strejda se vrátil z Dubaje a byl hrozně vystrašený.

Fyzické tresty ve výchově: Mourrison radí, co dělat, když sestra dostala na zadek

Ahoj Mourrisone, minulý týden jsme byli na horách a ségra byla na tátu tak drzá, že jí poprvé v životě dal na zadek. Myslíš, že je to správný?

Kolik je v Česku hradů a zámků? Mourrison odpovídá Hubertovi

Ahoj Mourri, chtěl bych navštívit všechny hrady a zámky v Česku, ale nikde jsem se ještě nedočetl, kolik jich je. Víš to? Hubert

Jak mluvit s dětmi o smrti? Sestra se stále vyptává na umírání

Ahoj Mourrisone, chtěla bych se tě zeptat na moji sestru. Asi poslední půlrok se pořád chce bavit o tom, jaký to je, když člověk umře, jak to pozná a co je s ním potom. Myslíš, že je to normální, A mám se o tom s ní bavit? Díky za pomoc, Františka (mně je 14 a sestře 6)

Chtěla bych mít školu od devíti hodin: Je možné posunout začátek vyučování?

Ahoj Mourris, mám děsný problém každé ráno vstávat. Hrozně bych chtěla, abychom začínali aspoň v devět. Myslíš, že by to šlo nějak zařídit? Stella

Chceš být profesionálním vojákem? Co musíš splnit pro kariéru v armádě

Ahoj Mourri, co si o tom myslíš, že se chci stát profesionálním vojákem a jezdit na mise?