Šílenci bez brzd v pondělí v Praze! Vstup do 15 let zadara

Šílenci bez brzd v pondělí v Praze! Vstup do 15 let zadara
Sdílej
 
Drsný plochodrážní závod světových es s českou špičkou. Nové motory od divišovské Jawy. Těšte se na volný vstup do technického zákulisí - závodního depa i autogramiádu.

 

 

Praha přivítá již toto pondělí 8. září v 19:00 plochodrážní Memoriál Luboše Tomíčka. Na známé Markétě se představí mezinárodní startovní pole včetně medailistů z mistrovství světa a kompletní české špičky.

Jedná se o závod na památku kapitána československé reprezentace, který milovanému sportu obětoval i svůj život. Luboš Tomíček nejstarší zemřel při Zlaté přilbě v Pardubicích v roce 1968, když po pádu ležel na dráze a vrazil do něj za ním jedoucí jezdec.

 

Martin Smolinski je obrovským překvapením nejen pro německou, ale celosvětovou plochodrážní scénu •  archiv

 

Letošní, už šestačtyřicátý, ročník může dosáhnout neobvyklého rekordu. Vítěz posledních dvou ročníků Rafal Okoniewski z Polska totiž bude útočit na třetí vítězství v řadě. Něco takového se přitom v celé historii závodu povedlo jen jednou. Okoniewski to však nebude mít vůbec lehké. V cestě mu bude stát hlavní favorit – zázračný supertalent  Emil „Ruská Raketa“ Sajfutdinov.

Na vítězství však má i Němec Martin Smolinski nebo Australan Davey Watt, stálí účastníci Grand Prix - soubojů nejlepších jezdců světa. Německý miláček fanoušků Smolinski na Markétě pojede na motorech Jawa, které mu doladil legendární úpravce a ladič motorů, pan Grossewächter. Jawa se taktéž podílela na přípravách rámů pro raketového Sajfutdinova, a vyvíjí nový motor s válcem posunutým vůči ose klikového hřídele (viz foto), což výrazně snižuje tření.

 

Motocyklista převrátí stroj a přistane na střeše auta jako super hrdina!

Motocyklista převrátí stroj a přistane na střeše auta jako super hrdina!

 

O finále budou určitě usilovat i naši, na startu bude pětice českých reprezentantů. Matěj Kůs a Josef Franc už v minulosti slavný závod vyhráli. Největší naděje ale domácí fanoušci vkládají do mladých Václava

Milíka a Eduarda Krčmáře. Pátým do kvinteta je nadějný domácí junior Zdeněk Holub.

Máme tedy už podruhé v letošní sezoně možnost vidět světovou závodní špičku v řežbě zvané plochá dráha. Jezdci na motocyklech bez brzd najíždějí do zatáček stokilometrovou rychlostí, a na sypkém povrchu v hlubokých driftech krotí své stroje spalující metanol. Je to ideální příležitost pro rodinný motoristický zážitek, neboť děti do 15 let mají vstup zdarma.

Před závodem proběhne autogramiáda slavných j

ezdců: Sajfutdinov, Okoniewski, Milík a Franc. Technicky založení fanoušci si přijdou na své přímo v závodním depu, které je divákům otevřeno do 17:45 hodin.  Než dojedou ti nejrychlejší finálovou jízdu a spustí se monstrózní ohňostroj, v rámci doprovodného programu se představí také děti a junioři na plochodrážních stopětadvacítkách. Tak si své děti držte, aby si to nechtěly rovnou vyzkoušet! Více informací najdete na webu speedway-prague.cz.

 

 

Moderní technika: Ponorka s koly a poznávačkou 007?

Moderní technika: Ponorka s koly a poznávačkou 007?

Elektrický Harley: Moderní technika nebo rouhání?

Elektrický Harley: Moderní technika nebo rouhání?

Japonsko má vlastního Batmana! Nebo aspoň blázna v kostýmu

Japonsko má vlastního Batmana! Nebo aspoň blázna v kostýmu

Klíčová slova:
auto
 

Články odjinud