Apokalypsa se blíží! Zapařili jsme Total War: Attila

Apokalypsa se blíží! Zapařili jsme Total War: Attila
Sdílej
 
Total War: Attila je devátý samostatný titul z oblíbené série strategií. Hra zůstává věrná předchozím dílům a opět věrně rekonstruuje skutečné historické události.

 

 

Začíná v roce 395 našeho letopočtu, kdy se Římská říše rozdělila na východní a západní. Evropa v té době musela čelit nájezdům agresivních kmenů, například Hunů s Attilou v čele, a začala doba temna.

Hned v první fázi si zvolíte jednu z deseti stran, ostatní národy přibudou v rámci chystaných dodatků. Kromě Hunů najdete Vizigóty, Franky nebo třeba Vandaly, Ostrogóty, Avary či Sasy a další. Samozřejmě nechybí ani Římská říše, kterou se můžete pokusit zachránit. Doporučujeme ale vyzkoušet tažení za jeden z kočovných kmenů. Stěhování národů okamžitě dostane nový rozměr.

 

Atilla už klepe na dveře •  archiv distributora

 

Samotná hratelnost vychází z předchozích her. Pokud jste hráli loni vydaný Total War: Rome II, dovedete si dobře představit, co vás čeká. Stanete se velitelem armády a buď válečně, nebo politicky budete ovlivňovat okolní národy při získávání dalších území.

Na rozdíl od minulého dílu je hra propracovanější. Umělá inteligence se viditelně zlepšila a pochvalu si zaslouží i vylepšený systém rodokmenu a mapa. Bez povšimnutí nesmí zůstat ani skvělá hudba, která dodává válčení patřičnou atmosféru. A nejlepší zpráva? Hra má české titulky!   

Jestli jste milovníci historie nebo máte rádi strategie, určitě Attilu doporučujeme. Navíc není nad to si vyzkoušet, v jaké krvi a potu vznikala Evropa.

 

ZLATÁ MEDAILE

 

SHRNUTÍ

Kvalitní a historicky korektní strategie z doby stěhování národů, navíc s českými titulky.

 

Platforma – PC

www.totalwar.com/games/total-wartm-attilaKartičky vrací úder! Zapařili jsme Hearthstone: Goblins vs. Gnomes

Kartičky vrací úder! Zapařili jsme Hearthstone: Goblins vs. Gnomes

Lara Croft and the Temple of Osiris: Vykradačka hrobů se vrací s posilou!

Lara Croft and the Temple of Osiris: Vykradačka hrobů se vrací s posilou!

Orkové do boje! World of Warcraft: Warlords of Draenor

Orkové do boje! World of Warcraft: Warlords of Draenor

 

Klíčová slova:
hry, Hry pro PC na Heureka.cz
 

Články odjinud