Světová výstava Titanic připlouvá do Prahy!

Světová výstava Titanic připlouvá do Prahy!
Sdílej
 
10. února 2016 otevře své brány velkolepá expozice světové výstavy Titanic.

 

 

Titanic byl ve své době největší osobní parník světa. Byl určen pro převoz cestujících a pošty mezi Evropou a Severní Amerikou. Právě ohromné transatlantické parníky symbolizovaly velkolepý rozvoj techniky a nástup nových technologií. Titanic však ztroskotal ve vodách Atlantiku již během své první plavby dne 15. dubna 1912. Zahynulo na něm přes 1500 osob.

Podívejte se na Titanic

Na světové výstavě Titanic se návštěvníci seznámí nejen s osudy legendárního Titaniku a jeho pasažérů, ale také s bouřlivým obdobím technických objevů i společensko-politickou situací na počátku 20. století. Speciálně v Praze je výstava rozšířená o část věnovanou osudům českých pasažérů.

Každý návštěvník při vstupu na výstavu dostane boarding pass – palubní vstupenku. Díky této vstupence s konkrétním jménem reálného člověka, který na Titaniku v době jeho katastrofy byl, prožije celou prohlídku výstavy jako jeden z cestujících na palubě. Uvidí stovky originálních artefaktů vyproštěných ze slavného vraku na dně oceánu.

Mezi exponáty jsou části vybavení lodi, kusy nábytku, porcelán a osobní předměty cestujících, jako jsou šperky, kabelky i části oblečení. Díky dokonalé rekonstrukci kajut, strojovny nebo jídelny návštěvníci nasají atmosféru přepychu a technického pokroku počátku 20. století. Zažijí nádheru dobových interiérů i hluk strojoven a dotknou se osudného ledovce.

Vstupenky na výstavu se budou prodávat na www.ticketportal.cz na přesně určené datum a čas. Více informací na www.jvsgroup.cz, www.vystavatitanic.cz

Výstava se koná od 10. 2. do 30. 6. v PVA EXPO Letňany Praha

Otevírací doba od 9 do 20 hod.

Kontakt pro objednávky školních skupin:

Vstupenky@jvsgroup.cz

infolinka: 774 213 655

 

Více o Titaniku:

Potopení Titaniku: Drama před 100 lety

Potopení Titaniku: Drama před 100 lety

Záhada nejslavnějšího lodního vraku: Co ukrývá Titanic?

Záhada nejslavnějšího lodního vraku: Co ukrývá Titanic?

Klíčová slova:
vrak, vystava, titanic, praha, pozvanka
 

Články odjinud