Mamka se mě nikdy nezastane
Ahoj Mourrisone, moje sestra (7) se pořád nudí a chce, abych si s ní hrál. Když jí vyhovím, tak asi uprostřed hry začne vyvádět, že už tu hru nechce hrát. A mamka se mě nezastane. Co mám dělat? Předem děkuji. Jan, 12 let
Odpověď
Ahoj Jane, ani se ti nedivím, že se na sestru občas zlobíš. Snažíš se jí vyjít vstříc a ona se pak takhle zachová. A ještě ke všemu se tě mamka ani nezastane. Bude nejlepší, když si s každou zvlášť – mamkou i sestrou promluvíš. Sestře řekni, že chápeš, že ji hra uprostřed klidně může přestat bavit, ale že se to nemůže stávat příliš často. Protože jinak by sis s ní taky klidně mohl přestat hrát. Mamince by ses zase mohl přiznat k tomu, jak moc tě mrzí, že se tě v takových chvílích nezastane. A že škodí i malé sestře, protože ona si může myslet, že je v právu. Věřím, že všichni tři najdete společnou řeč. Mourrison