Jsem na gymplu a nejde mi to
Ahoj Mourrysone, mám menší problém. Dostal jsem se na gymnázium, ale nejde mi matematika. Neumím vůbec myslet logicky a nejde mi počítat. Na vysvědčení mám stěží 4. Na základní školu nechci, protože by se mi všichni smáli. Hrozně mě to ničí a jsem nešťastný. Nevíš, co mám dělat? David, 13 let
Odpověď
Ahoj Davide, podle věku soudím, že jsi ve druhém ročníku osmiletého gymnázia – v sekundě. Docela by mě zajímalo, jak jsi na tom byl s matikou na prvním stupni. Myslím, že dobře, jinak by ses přeci na gympl ani nedostal. A na tom budeme stavět. Možná, že ti nevyhovuje způsob vysvětlování učiva vaší učitelky matiky. Proto by bylo fajn, kdybys poprosil buď někoho ze spolužáků (asi dobrého kamaráda) anebo raději rodiče o doučování. Není na tom vůbec nic špatného, někdy to hold potřebujeme vysvětlit jinou cestou. A pak už jen stačí počítat, počítat a zase počítat. V matice je totiž hodně důležité procvičování. Věřím, že to brzy prolomíš. Mourrison