Proč tě lidé neposlouchají? Mourrison radí, jak zvládnout frustraci z komunikace
Odpověď
Milá anonymko,
jejda, jak moc tě chápu. I mně se to stává, ale v rámci sebereflexe (schopnosti kriticky nahlížet na sebe sama), musím přiznat, že to dělám občas taky. Někdo mi chce pomoct, poradit a já si (jak jsi výstižně napsala) melu svou.
Odlišné životní zkušenosti
Nejvíc si ulevíš a oprostíš se od toho, když si upřímně přiznáš, že každý jsme jiný, každý může mít jiný názor a každý máme jiné životní zkušenosti.
To znamená, že když někomu něco říkáš, popisuješ vlastně svoje vidění situace a ten druhý to může vidět úplně, ale úplně jinak. Já to taky občas nechápu, když je to pro mě tak naprosto jasné, ale když se mi podaří vžít do toho druhého, musím občas přiznat, že má pravdu.
Zkrátka a dobře, každý z nás je originál a každý z nás jde životem svou cestou. Mourrison
Napiš do poradny ábíčka
Potřebuješ pomoc nebo radu? Máš problém, potřebuješ něco vysvětlit nebo se jen svěřit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka nová odpověď.