Kdy dostanu menstruaci?

Ahoj Mourrisone, už mi bude brzy 14 let a ještě pořád jsem nedostala menstruaci. Nejsem nějaká nemocná? Všechny holky ve třídě už jí mají. Dík za odpověď, Beáta

Odpověď

Ahoj Beáto, samozřejmě ti nemohu odpovědět jako lékař, ale myslím si, že nemocná nejsi. Každá holka dospívá v jiném věku a menstruace běžně přichází mezi dvanáctým a patnáctým rokem. Jsou ale holky, které začnou menstruovat klidně i v deseti letech a některé třeba v šestnácti. Blížící se menstruaci s největší pravděpodobností poznáš. Předchází jí takový bělavý výtok a mírné (někdy bohužel i silné) bolesti v podbřišku. Pokud budeš mít jakékoli pochybnosti anebo tě zatím nedostavená menstruace trápí, bylo by dobré zajít s maminkou ke gynekologovi. Ten tě vyšetří a všechno ti vysvětlí. Mourrison

Sdílej