Jak pomoct bratrovi s učením?

Ahoj, tak pokračuji v psaní své divadelní hry. Pokračuje docela dobře. Půjdu v lednu nebo únoru kamarádce na divadelní představení, ve kterém tancuje, takže nasaju atmosféru divadla a možná si po představení s někým popovídám. Teď se řeší známky, bráchovi hrozí na čtvrtletí dvakrát 2 - a jednou trojka a rodiče z toho doma dělají tragédii, že se nedostane na střední školu a kašle na to. Škola ho sice nebaví, ale vytáhne to. Já mu věřím, ale ani jeho učitelé moc s námi nekomunikují, takže si připadám jako učitel já. Rodiče říkají, že učitelé nemusí nic a on se má učit sám, doučován moc smysl nemá, protože učitelé to vyžadují jen podle nich. Měj se hezky a děkuju, Katka

Odpověď

Ahoj Katko, děkuji ti moc, že jsi mi dala zprávu, jak pokračuje tvoje tvůrčí literární činnost. Mám z tebe velikou radost. Tvůj nápad, jít na divadelní představení kamarádky, je báječný. Neboj se po představení oslovit třeba choreografa, dramaturga nebo režiséra představení a požádat je o pozdější setkání. Věřím, že tě neodmítnou a jejich rady a nápady ti pomohou.

Jak pomoct s učením?

Co se týká bratra, také se mi nelíbí názor, že učitelé nemusí nic, a bratr se má všechno doučit doma. Samozřejmě záleží na předmětu – např. v zeměpise nemáš co chápat na hlavních městech jednotlivých států, ty se zkrátka musíš naučit nazpaměť. Ale matematika, fyzika, chemie, větné rozbory v českém jazyce – to všechno by měl naučit učitel.

Předpokládám, že jsi starší než bratr (proto je doučování spíše na tobě). Co kdybys za některými bratrovými učiteli zašla a poradila se s nimi. Třeba jim samotným dojde, že není něco v pořádku a poradí ti, jak bratrovi pomoct. Je mi líto, že přehazuji zodpovědnost bratrova učení na tebe, ale za zkoušku by to stálo. Držím ti palce. Mourrison

Učení se doslova štítím

Jak se učit český jazyk?

Sdílej
 
 

Holím se dole, budu mít problémy?

Ahoj je mi 12 let a holím se dole jednou za tři měsíce. Budu mít nějaké problémy?

Cítím se jako kluk v holčičím těle a bojím se, že to rodina nepřijme

Ahoj, je mi 12 a cítím se jako kluk v holčičím těle, vnímám to už dlouho, ale teprve asi před 2 roky jsem zjistil, co je vůbec transgender, mám vlasy na krátko a oblíkám se jako kluk, když mě někdo osloví v mužském rodě, je mi to příjemné a když naopak v ženském tak ne, je mi nepříjemně v těle, co teď mám hlavně kvůli prsům, chci to říct rodině, ale nevím jak, a bojím se, že mě nepřijmou, co mám dělat?

Jsem gay? Někdy se podívám na kluka a řeknu si, že vypadá hezky...

Ahoj Mourrisone. Strašně se bojím, jestli nejsem gay. Myslím si, že gay nejsem, protože se mě ženy líbí, ale někdy se podívám na kluka, a prostě si řeknu, že vypadá hezky (třeba že má hezkej účes). Myslím si, že to napadne každého, ale i tak se bojím. Jediná výjimka je, že když se podívám na svého kamaráda, tak si nás představím na sjezdovce. Robin, 12 let, ábíčko je nejlepší.

Po prvním sexu se mi přestala ozývat, proč mě nechce vidět?

Ahoj. Mám otázku. S mojí holkou se máme opravdu moc rádi a tak jsme už měli i sex. Oběma nám je šestnáct. Bylo to celkem příjemné, ale potom jsem se s mojí holkou asi týden neviděl. Říkala, že je nemocná, ale já jí to nevěřím. Nevíš, proč se se mnou třeba nechtěla vidět? Myslíš, že měla nějaký problém po tom pohlavním styku? Díky za odpověď, Karel

Je mi teprve 11, ale už mám různé touhy

Ahoj Mourrissone, je mi „teprve“ jedenáct a už v tomhle věku začínám mít sexuální touhy. Když třeba zrovna nemůžu usnout, vytvářím si v duchu různé erotické příběhy. Myslím si, že už jsem opravdu blázen, protože jsem ještě nečetla v ábíčku, že by někdo měl podobný problém. Ráda bych s tím přestala, ale prostě to nejde :( Myslíš, že bys mi mohl poradit? Díky, Terka

Líbí se mi moje učitelka, přitom jsem holka... co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, mám menší problém. Co mám dělat, když se mi líbí učitelka? Už jen to, že jsem holka a líbí se mi žena, je divné, ale učitelka? V minulosti jsem ji nesnášela a teď toto? Dokonce myslím, že má manžela a děti, mohla by být mojí mámou. Nevím, co mám dělat a trápí mě to, nechci si s ní pokazit naše vztahy, třeba si i představuji, jak někam spolu jdeme atd. Díky, anonym.

Mám to brát jako obtěžování?

Dobrý den, pane Mourrisone, dnes se mi stala spousta nehezkých věcí s jedním klukem, osahával mě, nechtěné líbání, a další věci. Bohužel nevím, jestli to mám brát jako sexuální obtěžování nebo jsem jen skeptická. Děkuji.

Kdy budeme mít ve škole sexuální výchovu?

Ahoj, na základní škole se neučíme sexuální výchovu. Nevíš, kdy se ji budeme učit? Jsem v 6. třídě a pořád nic. Eliška 12 let

Mám intimní otázku... a týká se penisu

Ahoj Mourrisonova poradno, mám otázku, je mi třináct let a nejde mi přetáhnout předkožka co s tím. A druhá otázka, proč můj penis moc neroste?

Mám trapný problém, o kterém jsem ještě nikomu neřekl

Dobrý den, mám jeden takový problém, o kterém jsem nikomu neřekl, zatím. Mám až moc velký penis, v mém věku mi přijde. Mám 26 cm v 16 letech a to už mi přijde jako extrém. Nikomu jsem se nesvěřil, protože mi to přijde trapné. Chci se zeptat, jak to budou vnímat holky v mém věku takovou délku. A jestli mi ještě poroste a případně o kolik cm. Předem děkuji za odpověď.