Je kouření trestné?

Ahoj Mourrisone, vždycky když jdu ze školy, tak vidím za naším barákem partu tak desetiletých kluků, jak kouří. Myslíš, že to mám někde říct, že to je trestný? Čenda

Odpověď

Ahoj Čendo,

asi se budeš divit, ale i když je kouření jakéhokoli tabáku neskutečně škodlivé (a také na něm může vzniknout silná závislost, která se velmi těžko odvyká), u nás není u mladistvých trestné. Takže ani u holek a kluků, kterým ještě nebylo patnáct nebo osmnáct let.

Trest za kouření

Co ale trestné je, kdyby holky nebo kluky někdo nabádal, nebo dokonce nutil ke kouření. Proto kdybys viděl, že je mezi nimi někdo dospělý, který je to třeba učí, tak by bylo vhodné, aby ses svěřil někomu, komu sám věříš (samozřejmě dospělému, který už ví, co má dělat).

Další, co je trestné, je prodej cigaret osobám, kterým ještě nebylo osmnáct let. Takže když si kluci jdou koupit cigarety, trestné to pro ně není. Je potrestán ten, kdo jim je prodal. Také můžeš na kouření party upozornit v případě, kdy budou kouřit v místech, kde se kouřit nesmí. Mourrison

Jak odnaučit kamaráda kouřit

Jak odnaučit kamaráda kouřit

Když bude sex dobrovolně, je to trestné?

Sdílej