Představuji si dopředu, jak to dopadne, a pak jsem zklamaná

Ahoj Mourrisone, mam takový problém, že když se děje nějaká situace, neustále si představuji, jak se bude dít. Ať už negativně, či pozitivně. Každý den, snad i celý den, si představuji různé situace, které se v životě dějí. A často to je jinak a jsem potom zklamaná a naštvaná. Co s tím mám dělat? Už jsem z toho otrávená, nedokážu se na nic pořádně soustředit. Moc díky a omlouvám se za anonym.

Odpověď

Milá anonymko,

asi si dovedu představit, co se odehrává v tvojí hlavě. Abych pravdu řekl, tak se mi to také dost často stávalo, a někdy se to stává i dnes. Někdy si v hlavě promítám různé katastrofické scénáře, a přitom vše dopadne dobře.

A zase naopak čekám dobrý konec (celý si ho v hlavě zinscenuji) a pak mě zaskočí realita. A máš pravdu, že jsme z toho potom oba dost rozhození.

Víš, co se mi osvědčilo? Vždycky, když si začnu v hlavě promítat, jak to asi bude, zastavím film a řeknu si: NE, nevíš, jak všechno skončí, budoucnost neovlivníš, a proto jen pozoruj.

A snažím se co nejvíce žít přítomností – TADY A TEĎ.

Protože to je jediné, co můžeš ovlivnit. To, co se v budoucnu stane nebo nestane, opravdu nevíme. Vše závisí na různých okolnostech, které také neznáme. Doufám, že jsem ti svým příkladem a svou vlastní zkušeností alespoň trochu pomohl. Mourrison

Potřebuješ pomoc a poradit?

Potřebuješ poradit s problémy, hledáš pomoc, chceš se na něco zeptat nebo vysvětlit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka jedna odpověď.

Bojím se říct rodičům, že mám svůj YouTube kanál

Bojím se říct rodičům, že mám svůj YouTube kanál

Bojím se jít do školy! Zjistili, že se mi líbí jeden kluk

Bojím se jít do školy! Zjistili, že se mi líbí jeden kluk

Sdílej
 
 

Proč se mi chce čůrat, vždycky když jsem nervózní?

Ahoj Mourrisone, chci ti napsat něco, co mě fakt otravuje. Často mívám skoro před vším trému a pak pořád chodím čůrat. Je to normální? Anonymka (14 let)

Existuje závislost na člověku, třeba na kamarádkách?

Ahoj Mourrisone, chtěla bych si něco ujasnit, proto tě prosím o radu. Vůbec nejsem schopná být sama, pořád si s někým píšu, nebo telefonuju nebo jsem venku (myslím jako s kamarádkama). Myslíš, že na nich můžu být závislá? Natálie (12 let)

Chci trénovat, ale nechci závodit, co s tím?

Ahoj Mourrisone, už od první třídy mám takový zvláštní problém. Baví mě dělat různý sporty, ale vždycky si neporozumím s trenérem. Já totiž chodím rád na tréninky, ale potom nechci chodit na zápasy. Strašně mě stresujou a prostě se mi tam nelíbí. Můžu to nějak změnit? Lukáš

Kamarád chce, abych si dal lyft a já nevím, co to je?

Ahoj Mourrisone, kamarád chce, abych si dal lyft a já nevím, co to je.

Proč mám potřebu se pořád hádat?

Ahoj Mourrisone, já mám pocit, že je se mnou něco špatně. Mám opravdu hodně kamarádů, za to jsem ráda, ale štve mě, že se s nima často hádám. Já totiž nedokážu být zticha, když říkaj nějaký nesmysly nebo něco, s čím nesouhlasím. Co si o tom myslíš? Díky ti za odpověď, tvoje věrná čtenářka Petra. (Píšu ti prvně)

Co jsou to panické ataky?

Ahoj Mourrisone, byla jsem teď u babičky se svojí sestřenicí a ona mi důvěrně řekla (prý to nemám nikde říkat), že má panické ataky. Nechtěla jsem se jí ptát co to je, ale chtěla bych to vědět.

Můžu mít brigádu na internetu, když už mi je 15?

Ahoj Mourrisone, vím, že můžu na brigádu, až budu mít skončenou základní školu. Ale protože jsem šel o rok později, tak už mi teď o prázdninách bylo patnáct, i když jdu do devítky. Můžu mít brigádu na internetu, když už mi je 15? dík, Vilda

Bojím se o svoje rodiče, co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, nevím proč, ale začala jsem mít hrozný strach o rodiče. Máme spolu skvělý vztah a já nechci, aby se jim něco stalo a taky chci, aby nikdy neumřeli. Co mám dělat, abych se o ně tak nebála? Františka

Co je to psychická šikana a týrání?

Ahoj Mourrieone, chtěla bych se zeptat, co si mám představit pod tím, když někdo někoho psychicky týrá. Fyzicky vím – to ho asi bije. Viola

Jak říct holce, že ji miluju?

Ahoj, jak mám říct holce, že ji miluju? Kája