Líbí se mi a já jemu asi taky. Jak udělat první krok?

Ahoj Mourrisone, líbí se mi jeden kluk, a já jemu možná taky. Vidíme se ale jen občas, cca 17 krát do roka. Chtěla bych udělat první krok, i když budu možná nervózní, ale říkám si, že je lepší to zkusit zbytečně, než kdybychom byli oba zamilovaní a nic nedělali. Mám teď nově instagram a on mi na všechny příspěvky dává "líbí se", může to něco znamenat, nebo moc fantazíruji? Ale teď k mé hlavní otázce: Jak ten první krok udělat? Vždycky když se bavíme tak je nám fajn, ale vůbec si nepíšeme, takže by bylo divné mu jen tak z ničeho nic napsat. Napadla mě jedna "možnost" a to, že se pozítří uvidíme, tak mu to můžu naznačit, dát se s ním do řeči a pak mu ohledně tohoto napsat, v té konverzaci si ideálně víc pokecat a pak už bych mu psala častěji, třeba reagováním na příspěvky a tak. Co si o tom myslíš? Máš nějaký lepší nápad? Pokud jo, prosím napíšeš mi ho? Děkuji. Anonymka 14 let.

Odpověď

Milá anonymko,

máš naprostou pravdu, že zkusit se má skoro všechno. A v životě nemáme litovat toho, co jsme udělali, ale toho, co jsme neudělali. Nic horšího, než že budeš odmítnutá, se ti stát nemůže. Jasně, může to bolet, ale věř mi, že i takováto bolest brzy přejde. Hlavně ji neber osobně, že by bylo něco špatného na tobě, zkrátka jste se nepotkali v ten správný čas. Ale to předbíhám.

Jak zaujmout kluka?

Píšeš, že se vídáte tak 17 krát do roka. To už bys toho o něm mohla hodně vědět, hlavně o co se zajímá, co ho baví, jaké má koníčky a tak podobně. A právě na jeho záliby se ho můžeš začít ptát. Každého člověka potěší, když se o něj druhý zajímá. A když je to ještě ke všemu holka, která se mu líbí, je to bomba.

Zajímej se natolik, že třeba budeš chtít poslat nějaké fotky, komentáře nebo různé odkazy, abys měla důvod na to reagovat a začít si s ním psát. Uvidíš, jestli se chytí. Držím ti palce a dej mi vědět, jak setkání dopadlo. Mourrison

Potřebuješ pomoc a poradit?

Potřebuješ poradit s problémy, hledáš pomoc, chceš se na něco zeptat nebo vysvětlit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka jedna odpověď.

Jak říct holce, že ji miluju?

Jak říct holce, že ji miluju?

Jsem zamilovaný do nejlepší kamarádky, která je ex-přítelkyně mého nejlepšího kamaráda!

Jsem zamilovaný do nejlepší kamarádky, která je ex-přítelkyně mého nejlepšího kamaráda!

Sdílej
 
 

Máma mě nutí jíst řasy: Je spirulina vážně superpotravina pro děti?

Ahoj Mourri, máma teď přinesla domu nějaký sušený řasy, jmenuje se to nějak na S a nutí mě to jíst. Mám to jíst, co myslíš?

Mourrisonova poradna: Máma mi nedovoluje spát u kamaráda. Jak ji přemluvit?

Ahoj Mourrisone, strašně bych chtěl spát u kamaráda, ale máma mi to nechce dovolit. Jak ji mám přemluvit? Franta

Rodiče si pořád něco kupují do bytu, ale mně nekoupí skoro nic

Ahoj Mourrisone, myslíš si, že je spravedlivé, když rodiče si pořád kupují něco do bytu nebo na sebe, taky šetří na nové auto a mně nekoupí skoro nic?

Musím doma pomáhat? Mourrison radí, zda jsou domácí práce povinné

Ahoj Mourrisone, každej den chce po mně máma nějaký domácí práce. Myslíš, že na to má nárok, abych každej den pracovala. Díky za odpověď, Saša.

Vyhrožování smrtí na internetu: Jak řešit kyberšikanu a kdy volat policii?

Spolužákovi někdo napsal na net, že ho zabije.

Mourrisonova poradna: Co dělat, když máma nerozumí počítačům a pořád se ptá na to samé?

Ahoj Mourrisone, moje máma je úplně tupá. Každej den se mi ptá na to samý. Na počítači se snad nikdy nenaučí.

Mourrisonova poradna: Bojím se svého nevlastního táty. Co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, prosím tě pomoc, bojím se svého nevlastního táty.

Mourrisonova poradna: Táta mě špatně ostříhal a ve škole se mi kvůli tomu smějí. Co s tím?

Ahoj Mourrisone, táta hrozně šetří a nechce, abychom utráceli za holiče, a tak nás stříhá sám Jenže to tak neumí a teď mě ostříhal tak, že se mi ve škole smějou.

Mourrisonova poradna: Co mám dělat, když jsem zjistil, že je můj bratr bezdomovec?

Ahoj Mourrisone, strašně dlouho jsem neviděl svého nejstaršího bráchu a teď jsem se od dědy dozvěděl, že je bezdomovec. Vůbec nevím, co mám dělat.

Mourrisonova poradna: Jeden den mě kluk štve, druhý ho miluji. Je to normální?

Ahoj Mourrisone, chodím se svým klukem už dva roky a teď se mi děje něco divnýho. Jeden den třeba někde jsme a já si uvědomuju, jak moc ho miluju a druhý den mi leze na nervy a nejradši bych se s ním rozešla. Je to podle tebe normální?