Nechci v létě na tábor, když tam nejede moje láska. Co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, hrozně se mi líbí jeden kluk a shodou okolností to býval můj nejlepší kamarád a poté i kluk. Chodili jsme spolu několik měsíců, ale pak jsme se rozešli. No, furt se mi po asi roce líbí. Ale on se letos rozhodl, že nepojede na skautský tábor. Vlastně moc nevím proč, nejsme vůbec v kontaktu, takže mi to neřekl. Do skauta už chodí přes deset let a každý rok jezdí, takže to je možná, aby se vyhnul nepříjemným situacím se mnou, nebo nevím. Ale já ho strašně miluju a bolí mě, že s ním nemůžu trávit čas jako kamarádka. Chci ho ještě přesvědčit, aby jel. Mám chuť mu prostě zazvonit na dveře a osobně mu to říct, nebo na něj počkat před školou, nevím. Ale zároveň ho nemůžu nutit. Já jenom chci, aby to mezi námi bylo v pořádku, protože s nikým jsem si nerozuměla a nikoho jsem nemilovala tolik, jako jeho a bez něj na tábor nechci. Co mám dělat? Děkuju

Odpověď

Milá anonymko,

tvým emocím a citům rozumím, ale nejsem si jistý, zdali by tě splněný sen ve výsledku potěšil. Myslím tím to, že by tvůj bývalý přítel jel na skautský tábor. Píšeš, že jsi ho opravdu hodně milovala (dokonce nikoho jsi ještě nemilovala tak jako jeho), a tak se bojím, jestli by tě jeho přítomnost na táboře příliš nerozhodila.

Věřím, že bys ho chtěla za kamaráda (koneckonců píšeš, že s nikým si tak nerozumíš jako s ním), ale to jde pouze v době, kdy ho už nebudeš milovat jako kluka.

Představ si možnou situaci - jste na táboře, hodně se kamarádíte a rozumíte si a on se tam třeba zamiluje do jiné holky (protože vy dva jste se už rozešli). Ustojíš takovou situaci? Zažil jsem to a řeknu ti, že to vůbec není jednoduché. Proto si opravdu rozmysli, co chceš. Věřím, že přijde čas a znovu si k sobě najdete cestu. Mourrison

Potřebuješ pomoc a poradit?

Potřebuješ poradit s problémy, hledáš pomoc, chceš se na něco zeptat nebo vysvětlit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka jedna odpověď.

Nechci na skautský tábor, jsou tam samí kluci, ale já si rozumím s holkami!

Nechci na skautský tábor, jsou tam samí kluci, ale já si rozumím s holkami!

Je 5 let velký věkový rozdíl mezi holkou a klukem?

Je 5 let velký věkový rozdíl mezi holkou a klukem?

Sdílej
 
 

Proč mi nerostou vousy a mohu to nějak ovlivnit? | Mourrisonova poradna

Ahoj Mourrisone, mám strach, že nebudu mít vousy. Strašně se mi líběj, ale pořád mi ještě nerostou. Můžu jejich růst nějak ovlivnit? A může se stát, že mi vůbec neporostou?

Proč se lidem zdají sny? Mourrison z ábíčka vysvětluje tajemství spánku

Mourri, proč se lidem zdají sny? Dík za odpověď, Marek

Mourrisonova poradna: Je neslušné mlčet, když se mi ve společnosti nechce mluvit?

Ahoj Mourrisone, víš, co se mi někdy stává. Že jsem třeba někde s partou, anebo i třeba s velkou rodinou a vůbec se mi nechce mluvit. Všichni se mě ptají, proč jsem naštvaná nebo co mi je. Ale já nejsem, jen se mi fakt nechce mluvit. Takže je něco se mnou divnýho?

Mourrisonova poradna: Jak přemluvit rodiče na hudební festival Rock For People?

Ahoj Mourrisone, viděla jsem v televizi, že letos mohly na rockový festival Rock For People i děti. Strašně bych tam chtěla jet, třeba i s rodičema. Poraď mi, jak je mám přemluvit, oni moc písničky neposlouchaj. Dík za radu, Míša (13 let)

Pokažená oslava narozenin? Mourrison radí, jak zvládnout napjaté vztahy v rodině

Ahoj Mourri, v neděli jsem měl oslavu desátých narozenin a byl to nanic. Všichni příbuzní na sebe koukali jak bubáci. Marek

Pomáhá plavání s delfíny? Mourrison vysvětluje, jak funguje delfinoterapie

Ahoj Mourrisone, nedávno jsem četla na internetu, že jednomu autistickýmu klukovi pomohlo koupání s delfínama. Je to pravda?

Mourrisonova poradna: Kolik můžu mít dětí a jaký je světový rekord?

Ahoj Mourrisone, strašně bych chtěla mít hodně dětí. Kolik jich můžu mít nejvíc? Díky za odpověď.

Co znamená být voják v záloze? Mourrisonova poradna odpovídá

Ahoj Mourrisone, brácha chce být vojákem v záloze, co to je? A můžou být i holky?

Můžu mít jednu nohu kratší? Mourrison radí, co dělat při asymetrii nohou

Ahoj Mourrisone, myslíš si, že můžu mít jednu nohu kratší. Nějak se mi to zdá.

Táta mi chodí do pokoje bez zaklepání a dívá se do šuplíků. Co s tím?

Ahoj Mourrisone, potřebovala bych se tě na něco zeptat. Myslíš si, že je normální a v pořádku, že mi táta chodí do pokoje, kdy chce? A někdy, když nejsem doma, se mi dívá i do šuplíků. Barča