Jsem v šoku z toho, co jsem našel u dědy v počítači

Ahoj Mourrisone, minulý týden jsem byl u babičky a dědy. Otevřu si dědův notebook a normálně, jak jsem zvyklý, začnu vyhledávat v adresním řádku. Místo normálních výsledků, začne vyhledávač nabízet odkazy na... Dost mě to šokuje. Kouknu se do historie, a co večer to samé. Přitom s babičkou toto odsuzujou…. Stresuje mě to, a jsem z toho nervózní. Pomůžeš mi, prosím? David

Odpověď

Ahoj Davide,

rozumím ti, že jsi teď hodně rozčarovaný a nervózní z toho, co jsi viděl na dědově notebooku. Pokud ti děda svůj notebook půjčil (a ty sis ho nevzal bez dovolení), není nic špatného na tom, že jsi se podíval do historie vyhledávání — předpokládám, že jsi tam hledal svoje věci.

A teď, jak se k tomu postavit. Máš dvě možnosti: buď si to necháš pro sebe, nebo si s dědou otevřeně promluvíš. Není nic špatného na tom, když si někdo na internetu hledá informace o tom, co se mu nelíbí nebo s čím nesouhlasí.

Pokud o tom nechceš s dědou mluvit, nech to být a netrap se tím. Druhá možnost je, že si s dědečkem v klidu sedneš a řekneš mu, co jsi zjistil. Můžeš mu říct, že nevidíš nic špatného na tom, že si o tom čte, a třeba se ho zeptat, jaký má na to názor. Buď to s tebou probere, nebo ti řekne, že ti do toho nic není. V takovém případě ti nezbude nic jiného než to přijmout — a pokud tě to bude dál trápit, můžeš si o tom promluvit s maminkou nebo tatínkem.

Mourrison

Potřebuješ pomoc a poradit?

Potřebuješ poradit s problémy, hledáš pomoc, chceš se na něco zeptat nebo vysvětlit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka jedna odpověď.

Dívala jsem se do mámina telefonu a viděla, co jsem neměla

Dívala jsem se do mámina telefonu a viděla, co jsem neměla

Mám starost o mojí kámošku

Mám starost o mojí kámošku

Sdílej
 
 

Pokažená oslava narozenin? Mourrison radí, jak zvládnout napjaté vztahy v rodině

Ahoj Mourri, v neděli jsem měl oslavu desátých narozenin a byl to nanic. Všichni příbuzní na sebe koukali jak bubáci. Marek

Pomáhá plavání s delfíny? Mourrison vysvětluje, jak funguje delfinoterapie

Ahoj Mourrisone, nedávno jsem četla na internetu, že jednomu autistickýmu klukovi pomohlo koupání s delfínama. Je to pravda?

Mourrisonova poradna: Kolik můžu mít dětí a jaký je světový rekord?

Ahoj Mourrisone, strašně bych chtěla mít hodně dětí. Kolik jich můžu mít nejvíc? Díky za odpověď.

Co znamená být voják v záloze? Mourrisonova poradna odpovídá

Ahoj Mourrisone, brácha chce být vojákem v záloze, co to je? A můžou být i holky?

Můžu mít jednu nohu kratší? Mourrison radí, co dělat při asymetrii nohou

Ahoj Mourrisone, myslíš si, že můžu mít jednu nohu kratší. Nějak se mi to zdá.

Táta mi chodí do pokoje bez zaklepání a dívá se do šuplíků. Co s tím?

Ahoj Mourrisone, potřebovala bych se tě na něco zeptat. Myslíš si, že je normální a v pořádku, že mi táta chodí do pokoje, kdy chce? A někdy, když nejsem doma, se mi dívá i do šuplíků. Barča

Proč je na světě nespravedlnost? Mourrisonova poradna odpovídá

Ahoj Mourrisone, proč lidi nedodrží, co slíbí? Proč se někomu nadržuje? Proč je na světě nespravedlnost?

Jak se dostat na gympl v Praze? Musíš mít samé jedničky? | Mourrisonova poradna

Ahoj Mourrisone, teď budu končit šestku, ale bojím se, že se z devítky nedostanu na gympl v Praze. Prý se tam dostávají jen se samýma jedničkama. Je to pravda?

Každé ráno mě trápí průjem: Mourrison radí, co dělat, když žaludek reaguje na stres

Ahoj Mourrisone, už jednou jsem ti psal a už s tím mám zase problém. Už tak 14 dní mám každý ráno průjem, co s tím mám dělat?

Neskutečně jsem se zamiloval do holky ze třídy. Co mám dělat? Mourrison radí!

Ahoj Mourrisone, strašně, ale strašně jsem se zamiloval do jedný holky ze třídy a nemůžu v noci spát. Já ji fakt šíleně miluju. Tadeáš (11 let)