Hrozí 3. světová válka? Mourrison radí, jak zvládnout strach a úzkost
Odpověď
Milý anonyme,
rozumím ti a chápu tě. Bohužel jsou na světě lidé, kteří právě toto chtějí. Abychom žili ve strachu, ve strachu přemýšleli a ve strachu dělali rozhodnutí, která bychom za jiných okolností možná nikdy neudělali. Musíme ale doufat v moudrost těch ostatních – druhých lidí, kteří s těmito lidmi budou umět vyjednávat a nastavovat jim určité hranice.
Co dělat, když tě přepadne úzkost?
Bude dobré, když si o svém strachu popovídáš s někým, komu důvěřuješ. V žádném případě na něj nebuď sám. A také vždycky když tě přepadne strach nebo úzkost, pokus se svoji mysl nebo tělo okamžitě zaměstnat něčím jiným. Například začni zhluboka dýchat, udělej si pár dřepů, vyběhni schody, zazpívej si, zavolej kamarádovi a podobně. Věřme, že lidstvo bude natolik moudré, že to nikdy nedopustí.
Mourrison
Potřebuješ pomoc nebo radu?
Máš problém, potřebuješ něco vysvětlit nebo se jen svěřit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka nová odpověď.