Co se děje pod hladinou?

Co se děje pod hladinou?
Sdílej
 
Díky chytře umístěných kamerám můžeme konečně nahlédnout do života tří skvělých savčích potápěčů.

 

Pelikáni jsou lovci s podběrákem

Pelikáni jsou lovci s podběrákem

 

 

Jen trénovaní potápěči mohou na krátký okamžik (ve srovnání s dobou, kterou vydrží pod vodou jiní savci) nahlédnout do života zvířat pod hladinou. Ale co nemůžeme spatřit na vlastní oči, zprostředkují nám podmořské kamery. Nahlédněte s námi do života tří skvělých savčích potápěčů.

Nejlepším potápěčem vůbec je bezesporu vorvaň. Nejenže vydrží pod vodou na jediný nádech nejdéle, ale také se dovede ponořit do největší hloubky – za svou kořistí, velkými krakaticemi, se potápí až 2 km hluboko. A jak ji ve věčné tmě najde? Podívejte se na naše video, kde uvidíte, jak přesně funguje vorvaní sonar.

 

 

 

 

Rypouši sloní jsou nejen skvělými potápěči, ale jsou také vášnivými milovníky – každý mohutný samec si žárlivě střeží svůj harém mnohem menších samic a běda, když se přiblíží potenciální sok v lásce. To se pak ti zdánlivě neohrabaní obři postaví proti sobě a zasazují si vzájemně rány svými dlouhými zuby. Na krku a šíji, kam většina kousnutí směřuje, mají naštěstí velmi silnou kůži, takže i zdánlivě hluboké krvavé rány jsou pro rypouše jen povrchové škrábance.

 

 

 

 

Běluha severní je často nazývána mořskou pannou. Je to ovšem panna velmi otužilá, protože žije v mořích okolo severního polárního kruhu, často v blízkosti ledových polí a ker. S tím souvisí i její zbarvení, které ji mezi bílými krami maskuje. Je to velmi společenský tvor, který se sdružuje do velkých skupin. Když se podíváte na elegantní pohyby běluh pod vodou, pochopíte i její přezdívku mořská panna.

 

 

 

 

 

Mírumilovní obři: Potápění mezi vorvani

Mírumilovní obři: Potápění mezi vorvani

Snídaně obrů

Snídaně obrů

Kostižerky: Nejpodivnější zvířata na světě?

Kostižerky: Nejpodivnější zvířata na světě?

 

Články odjinud