Vlastní pravěké akvárium v experimentální sadě? Můžete ho mít taky

Vlastní pravěké akvárium v experimentální sadě? Můžete ho mít taky
Sdílej
 
Listonohové jsou pozoruhodná zvířátka. Korýši, kteří žijí na naší planetě už 300 milionů let. Můžete si je vypěstovat se sadou Pravěké akvárium.

 

 

Listonohové jsou pozoruhodná zvířátka. Korýši, kteří žijí na naší planetě už 300 milionů let. Patří tak k nejstarším živočichům na světě a právem je přírodovědci označují za živé zkameněliny. Pokud vám připadá, že vypadají jako trilobiti, není to náhoda – oba tvorečci pocházejí ze stejné doby, listonohům se ovšem podařilo přežít až do dnešních dní. A vy si je můžete vypěstovat se sadou Pravěké akvárium.

Najdete zde plastové akvárko, krmivo, písek, základní nástroje a konečně samotná vajíčka listonohů. Nevýhodou je malé akvárium. Voda se brzy zakalí, takže je třeba ho často (alespoň obden) čistit a měnit v něm vodu. Navíc zde listonohové trpí nedostatkem kyslíku, proto doporučujeme čas od času do akvária připustit trochu vzduchu přiloženou stříkačkou.

Při koupi sady ještě počítejte s dalšími dvěma stovkami, které utratíte za destilovanou vodu na výměnu. Až na tyto drobné výtky však jde o fantastickou zábavu s okouzlujícím pravěkým živočichem. A pokud listonohové okouzlili i vás, můžete se těšit – jejich pěstování budeme v ábíčku brzy věnovat celý článek.


95 %

 

+ fascinující listonoh

- malé akvárium, velká spotřeba destilované vodyStarověký švýcarák: Nosili ho už Římané!

Starověký švýcarák: Nosili ho už Římané!

Za trilobity do Prokopského údolí

Za trilobity do Prokopského údolí

Pilulka s kamerou: Zamíří do střev?

Pilulka s kamerou: Zamíří do střev?

Autor

Tomáš Haimann

Klíčová slova:
vychytavka, pravek, trilobit, akvarium
 

Články odjinud