Pojďte žasnout! Cesta za poznáním v science centrech a planetáriích

Pojďte žasnout! Cesta za poznáním v science centrech a planetáriích
Sdílej
 
Osm vědeckých institucí v různých městech ČR se těší na vaši návštěvu. V nich najdete stovky interaktivních exponátů, vzdělávacích programů, 3D projekcí a nejmodernějších technologií. Podívejte se, kudy vede cesta za poznáním v science centrech a planetáriích

VIDA! v Brně

VIDA! na léto připravila speciální program o létání. Prozkoumáte křídla ptáků, lety balonem, letadlem i raketou. Užijete si novou šifrovací hru v expozici, 3D film Na křídlech ptáků, představení s pokusy Aero nebo jedinečné dílničky s názvem „Ať to lítá“, kde si vyzkoušíte, co všechno může vzlétnout.

Svět techniky Ostrava

Malý svět techniky U6 je věnován technických vynálezům od průmyslové revoluce po současnost. Velký svět techniky nabízí čtyři stálé expozice – Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Aktuálně v něm můžete vyzkoušet třeba simulátor přetížení 3G, jak ho prožívají při výcviku kosmonauti. Dočasná expozice Baník Expo vás zase zavede do světa fotbalu.

iQLANDIA v Liberci

Video se připravuje ...

Na návštěvě iQLANDIE v Liberci • Zdroj: Pavel Dobrovský/ABC

Jedenáct expozic a přes 400 interaktivních exponátů a atrakcí, jako je Teslův transformátor, ohnivé tornádo, jízda na Mars Roveru, pokec s robotem, gyroskop nebo oblíbená science show. Nově iQLANDIA přidává expozici MatematikUM, která ukazuje praktické využití matematiky v běžném životě.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč
 

Články odjinud