Kyberčuně v hustým internetu: Přijď namalovat nejvíc čuňat a prasátek!

Kyberčuně v hustým internetu: Přijď namalovat nejvíc čuňat a prasátek!
Sdílej
 
V sobotu 4. října 2014, na veletrhu hraček FOR TOYS v Praze proběhne pokus o rekordní počet namalovaných čuňat a prasátek za jedno odpoledne.

 

 

Mezi 12 až 17 hodinou, ve vstupní hale výstaviště PVA EXPO PRAHA – Letňany, budou návštěvníkům k dispozici role papíru, na které mohou namalovat, jak si představují "kyberčuně". Pořadatelé doufají, že získají stovky obrázků, které pak zveřejní na webu www.hustejinternet.cz.

Bude to rekord? Agentura Dobrý den je připravena zaevidovat výkon do České databanky rekordů a podpořit osvětu bezpečného používání internetu dětmi vystavením knih Bezpečnost dětí na Internetu a Hustej INTERNET v Muzeu rekordů a kuriozit Pelhřimov.

Co je kyberčuně

"Kyberčuně je otravný tvor, který na internetu škodí: lže a nadává lidem, šikanuje je a chce je obrat o peníze, šíří počítačové viry, nutí děti sedět dlouho do noci u počítačových her, vystavuje sprosťárny a drsná videa atd. Společně s dětmi odhalíme, co takové kyberčuně dělá, jak ho na internetu poznat a jak se mu bránit. Děti se mohou vůči fiktivnímu tvorovi vymezit a srovnat s ním své chování," dodávají pořadatelé.Vychází knížka Hustej internet

Vychází knížka Hustej internet

Google vs. Facebook: Válka o světový internet

Google vs. Facebook: Válka o světový internet

Youtubeři: Filmaři internetového věku

Youtubeři: Filmaři internetového věkuKlíčová slova:
internet
 

Články odjinud