Strach ze špatného vysvědčení? Útěk z domova nic nevyřeší | Poradna
Odpověď
Milý anonyme,
rozumím ti, jak se cítíš, pravděpodobně se ti nechce pro „špatné“ vysvědčení a bojíš se, co bude následovat doma. Pokud u vás vše funguje, tak jak má – rodiče chodí na třídní schůzky a pravidelně ti kontrolují známky, vědí, jak si vedeš a jaké vysvědčení domů přineseš.
Co dělat, když čekáš špatné vysvědčení
Jestli je ale nějakým zvláštním způsobem čeká „překvapení“, bylo by dobré je na něj ještě dneska připravit. Řekni jim, že samotného tě mrzí, že to letos nedopadlo dobře, ale že si z toho vezmeš ponaučení. A měj v rukávu připravené nápady, co bys mohl změnit (například doučování, lepší disciplína, poctivá příprava a podobně). Zkrátka a dobře, rodiče musí vidět snahu.
Útěk z domova není řešením
Útěkem z domova vůbec nic nevyřešíš. Rodiče a příbuzné vyplašíš k smrti, sám se můžeš dostat do nesnází a kdo ví, co se všechno může stát. Pokud máš veliký strach ze špatného vysvědčení, popros třeba někoho z prarodičů, aby tě doprovodil domů, anebo ještě dnes zavolej na Linku bezpečí – 116 111. Mourrison
Napiš do poradny ábíčka
Potřebuješ pomoc nebo radu? Máš problém, potřebuješ něco vysvětlit nebo se jen svěřit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka nová odpověď.