Putování tučňáků: Volání oceánu

Putování tučňáků: Volání oceánu
Sdílej
 
Dvanáct let po vzniku legendárního oscarového dokumentu Putování tučňáků přichází do kin jeho volné pokračování s podtitulem Volání oceánu.

 

Francouzský režisér Luc Jacquet se ani ve svém novém filmu nevzdává fascinace ledovou krajinou Antarktidy a vrací se ke svým nejoblíbenějším obyvatelům tohoto kontinentu – tučňákům císařským. Příběh malého tučňáka pokračuje tam, kde minule skončil. Teď je řada na něm, aby se vydal na svou první pouť k moři. Na cestě ho českým komentářem doprovodí Tomáš Hanák.

Snímek, natočený v extrémních podnebních podmínkách a s využitím těch nejmodernějších technologií, vstoupí do českých kin 6. dubna. Ještě před tím ho diváci budou mít možnost zhlédnout v předpremiéře na letošním ročníku festivalu Febiofest.

Video se připravuje ...

Putování tučňáků: Volání oceánu - český trailer • Zdroj: Aerofilms

„Snímek Putování tučňáků: Volání oceánu je plný překrásných záběrů, roztomilých tučňáčích mláďátek, humoru a napětí. Co jej ale povznáší do úplně jiných sfér diváckého zážitku, je zapálení a oddanost tvůrců. Luc Jacquet se svou expedicí strávil s těmito výjimečnými tvory na ledovém kontinentě v nehostinných podmínkách dlouhé týdny a z každého záběru je cítit láska a fascinace, kterou se nedá nenakazit. Máme radost, že se pro projekt nadchl také Tomáš Hanák a stane se po Příběhu lesa hlasem našeho dalšího přírodovědného dokumentu," říká Kateřina Dvořáková z distribuční společnosti Aerofilms.

Putování tučňáků: Volání oceánu •  Aerofilms

Oscaroví tučňáci pokračují

Druhý komerčně nejúspěšnější dokumentární film všech dob Putování tučňáků (v závěsu za filmem Fahrenheit 9/11) se zrodil z projektu, kterému původně nikdo nevěřil. Až podpora francouzské divize Disney Nature umožnila dokončení tohoto filmu, který se v roce 2005 stal obrovským překvapením, trhal celosvětové divácké rekordy a následně byl oceněn i Oscarem ze nejlepší dokument. Když se režisér Luc Jacquet po téměř deseti letech rozhodl vrátit ke svým oblíbeným hrdinům, obával se zpočátku svých zidealizovaných očekávání: „Jak se po filmu o tučňácích císařských všude mluvilo, stali se pro mě téměř neskutečnými. Měl jsem strach, že představa, kterou o nich mám, předčila realitu. Ale není tomu tak! Je to takové blaho znovu je vidět, jsou ještě krásnější než v mých vzpomínkách!" komentoval později.

Putování tučňáků: Volání oceánu vás přenese do Antarktidy

Putování tučňáků: Volání oceánu vás přenese do Antarktidy

Extrémní podmořský svět

Natáčet tučňáky císařské v jejich přirozeném prostředí nebyl ani dnes jednoduchý úkol. Rapidní vývoj filmařské techniky však týmu tvůrců umožnil natočit zcela unikátní záběry a zachytit krásu Antarktidy a jejích ptačích obyvatel ze zcela nového úhlu. Vznikly záběry v rozlišení 4K, které byly zachyceny s pomocí ponorek i dronů. Kromě toho tým uskutečnil světovou premiéru, když v ledovém Antarktickém oceánu provedl sérii ponorů do hloubky přes 70 metrů. Díky profesionální práci týmu filmařů a potápěčů mohou diváci poprvé vidět jednu z naprosto neznámých tváří tučňáka císařského: jeho podmořský život.

Putování tučňáků: Volání oceánu •  Aerofilms

O režisérovi Lucu Jacquetovi

Francouzský režisér Luc Jacquet je publiku po celém světě znám svým filmem Putování tučňáků (2005). Mezi jeho další snímky se řadí například dobrodružné drama Léto s liškou (2007), film Tajemství lesa (2013) nebo dokument Nebe a led (2015), popisující sérii dobrodružných cest polárníka a vědce Clauda Loriuse. Nebe a led uvedla do kin společnost Aerofilms v květnu 2016. Film je k dispozici ke zhlédnutí legálně online na portálu Aerovod.cz.

 

Život bez ledu: Jak se hnízdí tučňákům

Život bez ledu: Jak se hnízdí tučňákům

Ghost in the Shell: Kyberpunk místo Avengers

Ghost in the Shell: Kyberpunk místo Avengers

Lední medvěd potřebuje led

Lední medvěd potřebuje led

Šmoulové: Zapomenutá vesnice a tajuplné pátrání

Šmoulové: Zapomenutá vesnice a tajuplné pátrání

 

Články odjinud