Captain Marvel: Co znamenají titulkové scény na konci filmu

Sdílej
 
Na konci filmu Captain Marvel jsou dvě bonusové scény. Co znamenají? Obě můžou mít velký dopad na nejočekávanější film roku Avengers: Endgame, ale i celý filmový vesmír studia Marvel.

 

Captain Marvel je skvělý akční film, který nemusí nic dokazovat (přečtěte si recenzi). Přestože se odehrává v 90. letech a představuje úplně novou hrdinku, dějí se v něm věci, které budou mít důsledky pro budoucnost Marvelu. Dvě bonusové titulkové scény prozrazují další tajemství nejočekávanějšího filmu roku Avengers: Endgame a zároveň vyvolávají nové otázky.

Varování: Jestli jste film ještě neviděli a nechcete si zkazit překvapení, teď už dál nečtěte a vraťte se později.

Klip 3 - Dostaň to pod kontrolu (Brie Larson, Jude Law) • Zdroj: Falcon

Captain Marvel se vrací


Captain Marvel odlétá na konci filmu do hlubokého vesmíru. Nevíme, jestli se v následujících letech (před vznikem Avengers) ještě stihla vrátit na Zemi, nebo tam zůstala, protože měla plné ruce práce jinde. Ale z titulkové scény filmu Avengers: Infinity War víme, že když udeřil Thanos, Nick Fury zavolal Captain Marvel na pomoc. První titulková scéna se odehrává ve velitelství Avengers. Captain America a Black Widow zdrceně sledují hlášení o neustále narůstajícím počtu pohřešovaných osob. Zařízení, který Fury použil, aby kontaktoval Captain Marvel, je stále aktivní a pípá bezpečně uložený za sklem.

Klip 1 - Boj ve vlaku (Brie Larson) • Zdroj: Falcon

 

Najednou se objevují Rhodey/War Machine a Bruce Banner/Hulk. "Hej, ta věc přestala dělat… to, co dělala," říká Rhodey. Zařízení utichlo. Co teď? Avengers neví, k čemu bylo, koho mělo kontaktovat, ani proč ho měl Fury u sebe. "Chci vědět, kdo je na druhé straně," říká Black Widow a nemusí dlouho čekat. Přímo za Avengers stojí Captain Marvel. Vypadá úplně stejně, i když se Avengers: Endgame odehrává zhruba 20 let po událostech filmu Captain Marvel. Má jen trochu delší vlasy. A vypadá hodně ustaraně: "Kde je Fury?"

Že bude Captain Marvel jednou z hlavních postav filmu Avengers: Endgame víme už dlouho. Ale tato titulková scéna poprvé naznačila, že Captain Marvel bude stát po boku hrdinů už od úplného začátku filmu. Záhada Avengers: Endgame vyřešena? Dozvěděli jsme se právě, kdo chybí v novějším traileru?

Captain Marvel je druhý nejočekávanější film roku •  Marvel/Disney

Kocour Goose má tajemství

Druhá titulková scéna se odehrává v 90. letech ve Furyho kanceláři. Kocour Goose vyskočí na stůl a začne dávit, jak to kočky často dělají. Ale místo chomáče chlupů z něho vypadne zářivě modrá kostka Teseraktu, o kterou mnozí usilovali a kterou Captain Marvel chránila.

Teserakt toho prožil hodně. Poprvé se objevil ve filmu Captain America: První Avenger, pak ho měl otec Tonyho Starka a agentura S.H.I.E.L.D., které ho ukradl Loki (ve filmu Avengers). Po Lokiho porážce byl Teserakt uložen v Asgardu, odkud ho znovu vzal Loki (náznak jsme viděli na konci filmu Thor: Ragnarok). Nakonec se ho zmocnil Thanos (na začátku filmu Avengers: Infinity War). Víme, že Teserakt je ve skutečnosti jedním z Kamenů nekonečna. Nevíme, jak se takový Teserakt dostal do rukou mimozemské vedkyně Mar-Vell. A tady jsou ty otazníky: stalo se něco v době mezi tím, kdy otec Tonyho Starka předal Teserakt agentuře S.H.I.E.L.D.? Nebo ho někdo (Mar-Vell) ukradl? Nebo je to úplně jiný Teserakt?

Máme nad čím přemýšlet, než v dubnu dorazí do kin Avengers: Endgame.


Captain Marvel: Tajemství zrušené titulkové scény odhaleno

Captain Marvel: Tajemství zrušené titulkové scény odhaleno

Captain Marvel: Všechno o druhém nejočekávanějším filmu roku

Captain Marvel: Všechno o druhém nejočekávanějším filmu roku

Avengers: Endgame - 32 skvělých plakátů hlavních hrdinů

Avengers: Endgame - 32 skvělých plakátů hlavních hrdinů

Avengers: Endgame: Nové scény v nejnovějším traileru

Avengers: Endgame: Nové scény v nejnovějším traileru

Kočičí záhada filmu Captain Marvel

Kočičí záhada filmu Captain Marvel

Avengers: Infinity War – Nové tajemství titulkové scény odhaleno!

Avengers: Infinity War – Nové tajemství titulkové scény odhaleno!

Kočičí plemena: Mainská mývalí kočka je největší kočka na světě

Kočičí plemena: Mainská mývalí kočka je největší kočka na světě

 

 

Články odjinud