Doba ledová: Jak to bylo doopravdy

Doba ledová: Jak to bylo doopravdy
Sdílej
 
Rychle začněte shánět kožichy, teplé šály, čepice a rukavice. Řítí se na nás nová Doba ledová.

 

Ale možná vás zahřeje setkání se starými přáteli, především se Scratem, šavlozubou krysoveverkou, která díky své chamtivosti tentokrát rozláme na kusy celou Zemi. Mannymu a jeho rodině to přinese spoustu problémů.

Cestování v čase

Zatímco první díl Doby ledové se skutečně odehrával v době ledové a také hlavní hrdinové filmu odpovídali tomuto období, druhý díl – Obleva, už se začíná od historie odklánět. Ne že by po zalednění Země nepřišla obleva, ale záchranná loď, cosi jako Noemova archa, už patří do zcela jiné éry stejně jako mnohé zvířecí druhy, které ústup doby ledové nepřežily. Třetí díl, Soumrak dinosaurů, posouvá oblíbené hrdiny naopak v čase zpátky – do období, kdy se první nepatrní savci skrývali v pralesním podrostu. Nicméně jeden mistrovský tah se filmařům povedl – stvořili šavlozubou veverku dávno předtím, než vědci objevili pozůstatky živočicha, který mohl být jejím předobrazem.

Celé téma čísla si přečtete v ABC 14/2012, které je v prodeji od 3. července.Čekání skončilo, Země se pohnula! Doba ledová 4 je tady

Čekání skončilo, Země se pohnula! Doba ledová 4 je tady

Scrat je Umělec, Doba ledová paroduje oscarového vítěze

Scrat je Umělec, Doba ledová paroduje oscarového vítěze

Šavlozubá veverka Scrat běsní v novém filmu. Mrkejte na to!

Šavlozubá veverka Scrat běsní v novém filmu. Mrkejte na to!

Klíčová slova:
film, scrat, doba ledova
 

Články odjinud