YouTubeMag: Zakažte množírny youtuberů!

YouTubeMag: Zakažte množírny youtuberů!
Sdílej
 
Sára nemá ráda Denise a GoGoMana, VladaVideos nenávidí krále, hejteři si to chtějí rozdat jako v Klubu rváčů... a přitom nám svítí sluníčko a na Islandu skoro neprší.

V youtuberech roste panika

Copak se to děje? Možná je to tím, že je vedro, a všem z toho už trochu začíná strašit ve věži. Nebo je to tím, že to vedro střídají vydatné deště, a každému z toho poněkud kape na maják. Nebo se prostě letní prázdniny přehouply do druhé poloviny a v youtuberech roste panika z toho, že zima se blíží... pardon, že ŠKOLA se blíží. Ať je to čím chce, uplynulý týden na Youtube se nese ve znamení jakési negativní energie, kdy se mnozí youtubeři snaží někoho hejtovat, proti něčemu se vymezit nebo prostě jenom zamachrovat na úkor jiných. Návrh: co se takhle trochu hodit do chillu?

Zakažte množírny!

Asi největší pozornost vzbudila Sára Holanová (mnozí ji znáte spíš jako "Sárinku" z Fattyho kanálu) se svým videem o tom, že GoGoMan, Datel, Denis a další youtubeři mají máslo na hlavě, protože podporují psí množírny: strašidelné chovny podvraťáků bez papírů, v nichž žijí psi v drastických podmínkách a jejich život spočívá jen v tom, že vyrábějí další a další psy. Sára se do výše zmíněných youtuberů opírá s tím, že nezodpovědným nákupem svých nových miláčků bez oficiálních dokumentů jen podporují všechny ty hrozné věci, které se v množírnách dějí – a navíc ještě zatěžují psí útulky, v nichž podle ní tyhle jejich čtyřnohé novinky brzo skončí.

 

Sára je pěkně naštvaná, ale své argumenty v klipu trochu znehodnocuje tím, že ze všeho nejdřív začne nadávat každému, kdo má jiný názor než ona. Takový vstup do diskuze moc nefunguje, protože jak si lidé jednou začnou nadávat, je dost obtížné hodit zpátečku a vrátit se k rozumnému rozhovoru. Na druhou stranu tím Sára zase vzbudila pozornost o tématu, o kterém někteří věděli dosud absolutní šumák (jediné, co dnes každého zajímá, jsou podle všeho množírny pokémonů). Uvidíme, jak se o tom bude na Youtube mluvit dál: zda vznikne diskuze, která povede k tažení proti množírnám, nebo se to zvrhne v klasický hejtový ping-pong, který vypadá nějak takhle.

YouTubeMag: Likvidace vesmíru s Fattym Pillow

YouTubeMag: Likvidace vesmíru s Fattym Pillow

Nový youtuberský CHALLENGE

Když jsme u psů, nového psa má taky Vlada z kanálu VladaVideos... který přihodil vlastní slaninku na pánvičku roztavenou agresí a natočil Q+A s podtitulem "Nenávidím krále"? Sorry, k tomu, proč se video takhle jmenuje, jsem se přes všechny ty otázky na jeho psa, který se jmenuje Vodopád (LOL), nedostal, ale ten hejt tam někde bude. Mimochodem, tady je náš návrh na nový youtuberský CHALLENGE: co takhle zkusit natočit plnohodnotné youtuberské video, ve kterém se alespoň po dobu 30 vteřin neřekne ani jedno sprosté slovo? Co vy na to, youtubeři, challenge accepted?

Mimochodem, vlna zpruzelosti, sporů a nadávek už dorazila dokonce i do prosluněných Hoštic:

Youtube se tváří bojovně

V tom se možná také skrývá ta odpověď na otázku, proč se Youtube v posledním týdnu tváří tak bojovně – možná to bude tím, že všichni teď každý večer postáváme před nějakou arénou a posíláme tam vytuněné bulbosaury na pokémony svých protivníků – a pak si tuhle válečnou náturu taháme zpátky na Youtube? Těžko říct. Jisté je jen to, že youtuberské války třeba takových magorů, jako jsou Pstruh103 a Aleš Bejr (link nedávám, protože už to je opravdu jen plytká hádka – něco jako se dívat na dva lidi, kteří proti sobě stojí na chodníku a rozbíjejí si o hlavy židle) vyvrcholil skoro už fyzickou konfrontací.

YouTubeMag: Youtubeři v kyberpunku

YouTubeMag: Youtubeři v kyberpunku

Přitom by stačilo se trochu porozhlédnout a říct si – moment, není ten svět vlastně nádherný? Internet je obrovský a plný krás; tak proč ho využívat k tomu, aby se v něm člověk zavíral do malé klícky, ze které bude píchat klacíkama do nějaké další malé klícky? Proč se hádat? Proč radši nenasednout do letadla a nepodívat se, jak nad Pacifickým oceánem létají papuchalci? Hele, tady je Kovy s Alžbětou Trojanovou z herního pořadu Re-play (která teď sice dělá reklamy na pivo, které vám pít fakt nedoporučujeme, ale jinak je snad celkem normální) na Islandu:

 

A pokud by vám to k povznesení ducha nestačilo, Gabrielle Clement má pro vás nějaké "pozitivní vibrace" se skejtem pod letní oblohou. Tak snad ji nezačne nikdo hejtovat.

Více o youtube najdete tady  

 

Misha: Rozhovor s neslavnějším mladým českým youtuberem

Misha: Rozhovor s neslavnějším mladým českým youtuberem

Youtuberské léto! Videoblogeři vylézají z nor, loví Pokémony a putují po Černobylu

Youtuberské léto! Videoblogeři vylézají z nor, loví Pokémony a putují po Černobylu

Klíčová slova:
internet, youtuber, youtubering, YouTubeMag
 

Články odjinud