Zlatý oříšek čtenářů ABC už počtvrté! Matěj Velička

Zlatý oříšek čtenářů ABC už počtvrté! Matěj Velička
Sdílej
 
Je mu 13 let a pochází z Ostrova nad Ohří. Byl nominován za umělecký přednes a herectví v divadelním souboru. Má několik prvních cen v celostátních soutěžích.

 

 

Zlatý oříšek ABC: Pro koho budeš hlasovat?

Zlatý oříšek ABC: Pro koho budeš hlasovat?

 

 

Matěji, s jakým oborem ty soutěžíš ve Zlatém oříšku čtenářů ABC?

Já jsem herec.

A kde jsme tě už mohli vidět?

Tak třeba v divadelním představení v divadle Dagmar ve hře Bratři Lví srdce, nebo taky jsme hráli s divadelním souborem v divadle Disk.

Co je na herectví nejlákavější a co je nejobtížnější?

No nejlákavější je...

Že tě poznávají na ulici ne?      

No to taky, ale nejobtížnější je: já hrozně nerad hraju komický role, já mám raději vážný téma. Ty komický role jsou pro mě těžký proto, že se tomu nemůžu sám zasmát.

Jaký nejdelší text ses musel naučit?

No tak to byla asi role v tom Bratři Lví srdce, to bylo sice scénické čtení, ale většinu toho musíte umět nazpaměť. To bylo 38 velkých stran.

Na čem pracuješ teď?

Teď děláme na představení Český rok, to připravujeme s postiženými dětmi a taky chystám, přednes monolog podle Tima Burtona Roch toxický hoch.

 

Zlatý oříšek ABC: Hlasuj tady!

Zlatý oříšek ABC: Hlasuj tady!

 

A co je ten Roch?

No to snad je nějaká chemikálie, ale já na fyziku, ani chemii nejsem moc odborník, tak na to se mě raději moc neptejte.

A jaké máš úspěchy v herectví?

Tak teď byla národní soutěž základních uměleckých škol, kde jsem získal Zlatého Paegase, což je vlastně první místo v přednesu. Dále jsme také v této soutěži získali druhé místo s představením a v krajském kole této soutěže jsme získali první místo, ale nepostoupili jsme na národní. Dále jsem také dvakrát vyhrál v Brandýse nad Labem, což je národní soutěž monologů, dialogů a trialogů. Potom jsem se čtyřikrát účastnil Dětské scény – to je přehlídka divadel a přednesů. U nás v Ostrově máme i mezinárodní divadelní festivaly jako třeba Skluz, který pořádá náš soubor Na poslední chvíli ZUŠ Ostrov.

Kromě divadla, herectví, přednesu, máš ještě nějaké jiné koníčky?

Tak já zbožňuju výtvarku, chodím na ní a taky bych se o tenhle obor chtěl zabývat i v budoucnu. Vlastně jsem hledal něco, kde bych propojil herectví a výtvarku. Takže bych chtěl být divadelní scénograf.

Takže nejdřív gympl?           

No já už teď jsem na nižším gymplu, ale moc mi to tam nejde. Tak bych rád přešel na fotografii k nám do Varů a potom asi na DAMU.

Tak držím palce, ať se ti splní sny a získáš třeba i Zlatý oříšek čtenářů ABC.Transformer Optimus Prime v životní velikosti

Transformer Optimus Prime v životní velikosti

Vousy jako antény: Tuleni zachytí vodní vlnění

Vousy jako antény: Tuleni zachytí vodní vlnění

Vesmírní pionýři: Kam až se dostaly kosmické sondy?

Vesmírní pionýři: Kam až se dostaly kosmické sondy?