Nemyslím na nic jiného, jen na něj, mám jít k psychologovi?

Ahoj, Morrisone, je mi 15 let a už jsem zamilovaná. Kluk, který se mi líbí, chodí se mnou do třídy, já nemyslím na nic jiného, poslední dobou si připadám, že jsem posedlá, myslíš, že bych měla vyhledat odbornou pomoc a jít třeba k psychologovi, nemyslím ani na učení ani na nic, ani na kamarády jenom na něj, kamarádky mně v tom podporují, ale já nevím, je to zvláštní, poradíš mi prosím s pozdravem.

Odpověď

Milá anonymko,

ano jsi opravdu zamilovaná. Ale buď v klidu, takto se cítí a chovají všichni zamilovaní. Znám dokonce jednoho kluka, který se tak zamiloval do jedné holky, že se nemohl ani učit, pořád koukal na její fotku, až z toho ve škole propadl. Z toho si vezmi ponaučení, že začít se soustředit na školu, je potřeba.

Je moc dobře, že máš kamarádky, kterým se můžeš vypovídat a svěřovat. Možná by bylo fajn mu svoji náklonnost trochu projevit. Třeba tím, že se o něj začneš víc zajímat. Určitě ho potěšíš, když se budeš umět bavit o jeho koníčcích a zájmech. A také z jeho chování poznáš, co on cítí k tobě.

Být zamilovaná, je krásné, ale nesmí to ohrožovat tvoje povinnosti. Kdyby ses náhodou díky tomu opravdu nemohla soustředit na učení, nebo mluvit před třídou, ve které je i on, návštěva u psychologa by byla dobrá. Pomohl by ti s tvými emocemi pracovat. Mourrison

Potřebuješ pomoc a poradit?

Potřebuješ poradit s problémy, hledáš pomoc, chceš se na něco zeptat nebo vysvětlit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka jedna odpověď. Mourrison odpovídá postupně na všechny dotazy. Na každého se dostane!

Jak zaujmout kluka, aby si mě všiml, i když má rád jinou?

Jak zaujmout kluka, aby si mě všiml, i když má rád jinou?

Jaké jsou moje šance? Jsem tlustý a líbí se mi jedna holka

Jaké jsou moje šance? Jsem tlustý a líbí se mi jedna holka

Sdílej
 
 

Máma pomáhá nemocné kamarádce a se mnou není. Jsem sobecká?

Ahoj Mourrisone, já mám takovej malej problém, nebo spíš otázku. Moje máma má nejlepší kamarádku a ta je teď hodně vážně nemocná. No a máma je teď skoro pořád s ní, pořád jí s něčím pomáhá a je strašně málo se mnou. Já vím, že jí kamarádka potřebuje, ale já taky. Připadám si jako zlej člověk.

Nějak teď vůbec nedokážu mluvit s tátou: Proč? Jsem normální?

Ahoj Mourri, nevím, co se stalo, ale nějak teď vůbec nedokážu mluvit s tátou. Někdy mě dokonce vadí ho i pozdravit. Jsem normální? Standa (13 let)

Může se objevit moje nahá fotka na internetu? Co je to deepfake?

Ahoj Mourrisone, může se objevit moje nahá fotka někde na internetu?

Máma něco dovolí a táta zakáže

Ahoj Mourrisone, chtěl bych se s tebou o něčem poradit. Jsem jedináček a máma s tátou mě maj fakt rádi, ale někdy mi připadá, že se o mě nějak perou. Táta mi třeba něco dovolí a máma zakáže a zase někdy obráceně. Vůbec nevím, co mám dělat.  (14 let)

Doma se hádají kvůli politice: Jak řešit spory mezi rodiči a prarodiči?

Ahoj Mourri, u nás doma je to fakt hrozný. Vždycky když přijdeme k babičce a dědovi anebo oni přijdou k nám, tak to končí hádkou. Pořád se hádají kvůli politice a někdy na sebe fakt řvou. Někdy i vzteky odjedou. Co mám dělat, vadí mi to. Díky Rosťa

Máma mě pořád kontroluje

Ahoj Mourri, potřebuju poradit, jak přesvědčit mámu, aby mi pořád nevolala. Já jsem s klukama třeba dvě hodiny venku a ona mně třeba šestkrát zavolá. Kluci už se mi smějou. Díky za radu, Albert (11 let)

Řekla jsem na spolužačky, že šikanují, ale teď se jich bojím. Co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, když jsem byla na záchodě, tak jsem slyšela holky z naší třídy, co chtěj udělat jedný naší spolužačce. Odpoledne jsem šla za učitelkou a řekla jí to, ale teď se bojím, že se to ty holky dozvědí, protože to učitelka začala vyšetřovat. Co mám dělat?

Uvidí někdo tyto otázky? Mourrisonova poradna je anonymní

Uvidí někdo tyto otázky?

Dělám dobře, že kupuju dárky na Vánoce ve slevě?

Ahoj Mourri, teď nakupuju dárky na Vánoce a chtěl bych ušetřit, takže kupuju ty věci, který jsou ve slevě. Myslíš, že dělám dobře?

Nejlepší kamarád by chtěl bydlet u nás doma

Ahoj Mourrisone, už od školky mám nejlepšího kamaráda, i rodiče se znají. Jeho máma se teď ale s tátou rozvádí a on by chtěl bydlet u nás. Myslíš, že by to šlo? Můžeme to rodičům navrhnout? Díky za radu, Láďa (12 let)