Celý víkend jsem nevylezla z postele, nikoho jsem nechtěla vidět!

Ahoj Mourrisone, chtěla bych se tě zeptat, jestli je normální, že se mi celý víkend nechtělo vstát z postele. Nikoho (ani rodiče) jsem nechtěla vidět a s nikým jsem se nechtěla bavit. Prosím, odpověz mi. Sofie

Odpověď

Ahoj Sofie,

někdy se člověku opravdu nechce vstát z postele a čelit třeba i obyčejnému dni s obyčejnými rozhovory a provádět obyčejné činnosti. Otázkou je, jak se cítíš teď.

Pokud by tvá nechuť k běžnému životu s běžnými povinnostmi trval třeba déle než deset dní, bylo by nejlepší navštívit lékaře (svého pediatra). Může se dít něco s tvým tělem anebo duší. On by to různým vyšetřením a různými otázkami měl poznat a navrhnout ti, co s tím.

Jestli jsi ale jenom lenošila, pořádně si odpočinula (přeci jenom je konec školního roku a některé holky i kluci jsou pořádně unavení), vyspala ses do sytosti a teď už se cítíš lépe, není na tom nic špatného. Měla bys to ale vysvětlit rodičům (myslím tím svoji potřebu odpočinku), aby o tebe neměli strach. Mourrison

Potřebuješ pomoc a poradit?

Potřebuješ poradit s problémy, hledáš pomoc, chceš se na něco zeptat nebo vysvětlit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka jedna odpověď.

Jsem strašně unavená a bojím se, že jsem nemocná...

Jsem strašně unavená a bojím se, že jsem nemocná...

Mám pocit, že jsem k ničemu a nikomu na mě nezáleží

Mám pocit, že jsem k ničemu a nikomu na mě nezáleží

Sdílej
 
 

Mourrisonova poradna: Rozbil se ti mobil a rodiče nechtějí koupit nový?

Ahoj Mourrisone, jsem úplně bezradnej. Včera mě spadl mobil, úplně se rozkřápl a nejde spravit. Naši říkali, ať zapomenu na novej. Já to snad nepřežiju.

Mourrisonova poradna: Nebaví mě číst a rodiče mě nutí. Co s tím?

Ahoj Mourri, fakt nevím, jak mám rodičům říct, že mě nebaví číst knížky. Oni mě pořád nutí. Dana

Mourrisonova poradna: Jak se usmířit s nejlepším kamarádem po hádce?

Ahoj Mourrisone, před prázdninama jsem se pohádal se svým nejlepším kamarádem a on se mnou pořád nemluví, i když už jsem mu poslal asi pět sms. Co bys poradil, aby se se mnou udobřil? Díky za radu, Vojta

Mourrisonova poradna: Hrozně nesnáším svoje tělo. Jak získat sebevědomí?

Ahoj Mourrisone, hrozně nesnáším svoje tělo.

Mourrisonova poradna: Jak přežít dovolenou u moře s otravnou nevlastní sestrou?

Milý Mourrisone, moji rodiče se rozvedli a táta si vzal paní, která má skoro stejně starou holku, jako jsem já. Jenže my si vůbec nerozumíme. Ona je hrozně ukňouraná a rozmazlená a nic jí nebaví. No a teď máme jet všichni poprvé na dovolenou k moři. Já to tam snad nepřežiju. Co mám podle tebe dělat? Dík

Mourrisonova poradna: Jak začít rozhovor s holkou? Jak překonat nervozitu?

Mourrisoen, prosím, poraď mi. Jedna holka vedle z baráku se mi hrozně líbí, jenže já nevím, jak a o čem si s ní mám povídat. Poradíš mi?

Mourrisonova poradna: Je trapné být popelářem? Co říct kamarádům?

Ahoj Mourrisone, představ si, že brácha se rozhod, že bude popelářem. Myslím si, že to udělal našim natruc. Hrozně se bojím, co mám říct, až se mi kámošky zeptaj, co dělá brácha. Lenka

Mourrisonova poradna: Spolužáci se mi smějí, že mám kamaráda Roma

Ahoj Mourri, k nám do třídy přišel novej kluk, a protože je cikán, tak se s ním nikdo nechce kamarádit. Já jsem to ale zkusil a je to fajn kluk, ale když jsme venku, tak na nás hnusně pokřikujou.

Jedu na tábor, ale hrozně se stydím. Jak zvládnout společné sprchy a převlékání?

Ahoj Mourrisone, za týden jedu na tábor a chtěla bych se s tebou o něčem poradit. Strašně moc se stydím před někým převlékat a vůbec nevím, jak to budu dělat, když budeme 4 v chatce a do sprch prej choděj holky dohromady. Prosím, pomoz mi.

Mourrisonova poradna: Jsou dnešní děti opravdu vyspělejší?

Ahoj Mourrisone, všude kolem sebe slyším, jak všichni říkaj, že dnešní děti jsou napřed a že jsou vyspělí. Že oni v našem věku nevěděli to a to. Jenže já si připadám, jako kdybych patřil spíš do jejich doby.